Polish English French German


12.01.2019 Zabawa choinkowa

MK.

Uczniowie naszej szkoły cieszą się już zasłużonymi feriami zimowymi, ale jeszcze w sobotę odwiedzili po raz ostatni szkołę - okazja była bardzo przyjemna - tradycyjna zabawa choinkowa.

W pomysłowych przebraniach, w towarzystwie swoich pań i rodziców, wczesnym popołudniem bawiły się najmłodsze dzieci.

Później swoją dyskotekę mieli starsi uczniowie klas IV-VI, którzy bawili się przy najlepszych karnawałowych hitach. Uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum dyskotekę choinkową mieli w środę, 9 stycznia.

Galeria zdjęć

Projekcie Historionauci

MK.

     Uczniowie klasy VIII b biorą udział w Projekcie Historionauci. To program edukacji historycznej  realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z HISTORIA: POSZUKAJ, programem edukacyjnym Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Zadaniem uczniów jest szukanie śladów przeszłości. W ramach swoich działań opowiedzą historię odzyskania niepodległości za pomocą wybranych obiektów, którymi mogą być: obraz, fotografia, grafika, dokumenty, czy przedmioty codziennego użytku. Założeniem działań jest zachęcenie młodych ludzi do poznawania historii poprzez szczegół, a punktem wyjścia jest obiekt muzealny, który pochodzi z okresu 1795-1921 [pierwsza data oznacza trzeci rozbiór Polski, druga - traktat ryski, na mocy którego ustalono wschodnią granicę II Rzeczypospolitej]. Zadaniem młodzieży jest opowiedzenie historii tego obiektu w interesujący dla nich i dla innych sposób. Następnie chodzi o stworzenie własnej narracji o wybranym obiekcie. I tu zaczyna się fascynująca detektywistyczna przygoda: tropienie śladów, szukanie powiązań, zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Uczniowie będą mieli za zadanie zaprezentować wybrany przez siebie przedmiot i historię, która się z nim wiąże.

     Dodatkowo grupa uczniów wzięła udział w Wirtualnym Festiwalu Historionauty, bawiąc się i wspólnie rozwiązując łamigłówki uczniowie mieli okazję poznać ciekawe wydarzenia kulturalne i zagadnienia związane ze różną tematyką, ale również poczuć się częścią większej grupy, zespół uczestniczył też w Wirtualnym Festiwalu Niepodległa z CEO, podczas którego ósmoklasiści wykazali się aktywnością, kreatywnością, otwartością na wyzwania, umiejętnością współpracy w grupie i odwagą w działaniu.

Klub Ortograffiti

MK.

W naszej szkole zaczyna właśnie działać Klub Ortograffiti to forma ciekawych zajęć i rodzaj terapii trudności w czytaniu i pisaniu dla uczniów, ale także większy zapał do intensywnej pracy w wielu obszarach, podniesie motywacji, lepsze ogólne funkcjonowanie ucznia i zapewnienie możliwości odniesienia sukcesu w szkole. Dzięki różnorodności podejmowanych działań udział w Klubie może być też źródłem odkrycia mocnych stron każdego oraz zachętą do rozwijania zainteresowań. Naczelną zasadą Klubowiczów będzie systematyczność i niewielkie porcje materiału do opracowania, aby nie obciążać uczniów, a przy okazji budować nawyk regularnego trenowania umiejętności oraz odpowiedzialności za własne postępy. Warto zaznaczyć, że kluczem do sukcesu w realizacji zadań jest równowaga i symetryczne skupienie na wszystkich czynnościach, aby uczniowie nie pomijali trudniejszych dla nich wyzwań kosztem tego, co przychodzi im przy mniejszym nakładzie pracy. Na koniec roku szkolnego zwołane zostanie specjalne zebranie podsumowujące pracę całego Klubu, które będzie momentem na oficjalne udzielenie pochwały za wysiłek wkładany w pokonywanie trudności.

A więc Uczniowie do dzieła!

19.12.2018 Konkurs "Wiersz o świętym Mikołaju"

MK.

19 grudnia w sali oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty” odbyło się wręczenie dyplomów
i nagród laureatom gminnego konkursu literacko-plastycznego „Wiersz o świętym Mikołaju”. Nagrody przyznane zostały w trzech kategoriach:


Oddziały przedszkolne:

I miejsce – Amelia Kyzioł, Urszula Brożek

II miejsce - Emilia Popczyk, Anastazja Król

III miejsce – Jakub Wolnicki, Urszula Orczyk

Wyróżnienia - Liliana Słowińska, Kacper Mitka

Klasy I –III

I miejsce – Marta Orczyk

II miejsce – Bartłomiej Jędrzejczyk, Filip Konieczny

III miejsce – Sebastian Wydmański, Julia Kaczmarczyk, Jan Makola

Wyróżnienia –Bartłomiej Basoń, Julia Majchrowska

Klasy IV – VI

I miejsce - Paulina Wolnicka

II miejsce – Natalia Rachwał

III miejsce – Filip Żabicki

Wyróżnienia – Zofia Dudek

Gratulacje, podziękowania za udział w konkursie i życzenia świąteczne wszyscy laureaci otrzymali
od pani Dyrektor Zdzisławy Kyć.

Serdeczne podziękowania kieruję do sponsorów konkursu –

Pani Małgorzaty Herian– firma handlowa Odido

Pana Leszka Heriana - dyrektora firmy Saria/ Oddział Secanim w Wielkanocy

Pana Tomasza Stachurskiego – Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne

Anna Cencek

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com