Polish English French German


Święto Konstytucji 3 maja – sprawozdanie z akademii

MM.

        7 maja 2019 roku w auli naszej szkoły odbyła się akademia z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy IV B pod kierunkiem wychowawczyni pani Anny Piekaj. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwalały przenieść się w przeszłość, dostarczały wielu wzruszeń.

Po występach artystycznych pani dyrektor Zdzisława Kyć podziękowała uczniom i wychowawcy klasy IV B, a widzowie nagrodzili artystów hucznymi brawami.

D.Kaczmarczyk

Gminny Konkurs Czytelniczy

MK.

     Z okazji Światowego Dnia Książki w szkole odbył się Konkurs Czytelniczy pod hasłem Książka Moja Miłość. Uczniowie klas IV-VI musieli się wykazać świetną znajomością treści książki Pawła Beręsewicza Tajemnica człowieka z blizną oraz Eleanor Emily Hodgman pod tytułem Pollyanna. Natomiast uczniowie klas VII i VIII zmagali się z tekstami, których autorami są: Małgorzata Musierowicz Opium w rosole, Barbara Kosmowska Pozłacana rybka oraz Jan Parandowski Przygody Odyseusza.

     W młodszej kategorii wiekowej IV-VI

I miejsce zajęła:

Aleksandra Glanowska ze Szkoły Podstawowej w Szreniawie;

II miejsca przypadły uczniom:

Kornelii Popczyk, Annie Skotnickiej i Stefanowi Domniczowi ze Szkoły Podstawowej z Gołczy;

III miejsce należało do:

Martyny Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Wysocicach

     Wśród uczniów klas VII- VIII

I miejsce:

Dominika Duda Szkoła Podstawowa w Gołczy

II miejsce:

Aleksandra Madejska Szkoła Podstawowa w Gołczy

III miejsce:

Agnieszka Rolka Szkoła Podstawowa w Gołczy

wyróżnienia:

Agnieszka Flak Szkoła Podstawowa w Gołczy

Oliwia Staropilna i Mateusz Pawlik Szkoła Podstawowa w Wysocicach

Gratulujemy Zwycięzcom!

Galeria zdjęć

Rekonstrukto - Żywa lekcja historii

MK.

29 kwietnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie historycznym zaprezentowanym przez grupę Rekonstrukto. Żywa lekcja historii przedstawiła  działania Polaków w czasie  kampanii wrześniowej  w 1939 roku w ramach upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Członkowie grupy zademonstrowali broń i umundurowanie Polaków walczących za ojczyznę.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli  bogatą kolekcję replik broni używanych przez żołnierzy uczestniczących w walkach zbrojnych.

Pokaz był niezwykle interesująca wędrówką w tragiczną i krwawą, ale jakże chwalebną przeszłość naszej ojczyzny.

G. Ludwicki

15.05.2019 Czas w ilustracji - warsztaty z Łukaszem Zabdyrem

MK.

Jak pokazać czas? Czy mozna go malować? Z tym trudnym tematem zmierzyli się siódmoklasiści ze szkoły podstawowej w Gołczy oraz uczniowie szkoły podstawowej w Wysocicach podczas warsztatów ilustratorskich zamykających Tydzień Bibliotek.

Gościem spotkania w gołczańskiej bibliotece i filii biblioteki publicznej w Wysocicach był ilustrator Łukasz Zabdyr, który z wykształcenia jest bibliotekarzem, a zawodowo zajmuje się ilustrowaniem książek dla dzieci. Jest także autorem wielu komiksów.

Tematem przewodnim był czas oraz sposób jego uchwycenia na ilustracji. Doskonałym tego przykładem była wykonana przez rysownika twarz dziecka, która przy pomocy paru kresek stała się twarzą starca.

Rozpoczynając warsztaty uczniowie otrzymali kilka ważnych wskazówek przydatnych w pracy ilustratora. „Najważniejsza jest konsekwencja i dążenie do doskonałości. Każdy talent wymaga nakładu pracy, a ćwiczenie czyni mistrza”. Determinacje i kreatywność sprawdziliśmy w praktyce poprzez tworzenie rysunków przy użyciu liter i cyfr. Nie uwierzycie jakie obrazki można stworzyć z 4 liter !

Na zakończenie spotkania uczniowie wykonywali rysunek do wylosowanej sentencji związanej z czasem np. „Czas to pieniądz”, „Nie chwal dnia przed zachodem słońca”. Efekty pracy uczestników warsztatów można zobaczyć w galerii zdjęć BiOAKu.

Spotkanie odbyło się  w ramach zadania: "W poszukiwaniu straconego czasu - wyprawa w świat książek i nie tylko" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

30.04.2019 Wycieczka do Krakowa - wizyta w TVN

MK.

30 kwietnia 2019 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa. Uczestniczyło w niej 50 uczniów. Głównym punktem programu wycieczki była wizyta w Telewizji TVN w Krakowie. Naszym przewodnikiem był uroczy pan Jerzy Kramarczyk - polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, od zawsze związany z TVN. Może niektórzy kojarzą jego głos w bajce „Strażak Sam”, czy też w „Smerfach”. Pan Kramarczyk opowiedział pokrótce o swojej karierze filmowej, następnie zdradził kilka tajemnic z planów filmowych. Zapoznaliśmy się również z nowymi pojęciami, które są ściśle związane z pracą w telewizji.

Jako pierwsze obejrzeliśmy odnowione studio, w którym nagrywany jest program "36,6°C". Niestety, pani Ewy Drzyzgi nie zobaczyliśmy. Nasze pierwsze wrażenie – w telewizji wszystko wydaje się  większe. Tak naprawdę ta sala to taki dość spory pokój. Zobaczyliśmy kilka kamer, nad głowami mnóstwo lamp. W tym studiu znajduje się największy w Polsce ekran dotykowy, całkowicie interaktywny! Byliśmy także w reżyserce, czyli w pomieszczeniu, w którym opracowuje się programy telewizyjne.

13.05.2019 Hat trick zawodniczek z Gołczy

MM.

Dziewczęta z naszej szkoły po raz trzeci sięgnęły po mistrzostwo powiatu miechowskiego!

Po koszykówce i piłce ręcznej nasze zawodniczki wywalczyły I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Czwórboju lekkoatletycznym. Zawody składały się z 4 konkurencji: bieg na 60m, bieg na 600m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.

Powiatowe Igrzyska Dzieci rozgrywane są w ramach „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży” Szkolnego Związku Sportowego.

Chłopcy natomiast zdobyli III miejsce.

Skład zwycięskiej drużyny: Natalia Gąsior, Karolina Grzanka, Nikola Jamroży, Karolina Magoska, Karolina Maślanka, Edyta Studzińska.

Mistrzyniom gratulujemy!

Piotr Wiszniewski

hat tric 20190513 134221                                                                            

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com