Polish English French German


Projekt "Piękna nasza Polska cała"

MK.

Nasze oddziały przedszkolne rozpoczęły w tym roku udział Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała”. Każdego miesiąca będą realizowały dwa zadania mające na celu:

  • wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych
  • poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych
  • uwrażliwienie na piękno, folklor, tradycje, zwyczaje, obrzędy ludowe
  • wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem

We wrześniu zorganizowały kącik o tematyce regionalnej i patriotycznej, a także piekły pyszne polskie jabłka.

Już dzisiaj zapraszamy i zachęcamy do włączenia się w nasze kolejne działania. Okazją ku temu będzie organizowany w październiku konkurs rodzinny „Przedszkole – drugi dom”. Zadaniem uczestników będzie ułożenie opowiadania, bajki, wiersza o swoim przedszkolu.

A. Cencek

Galeria zdjęć

Jesień u naszych przedszkolaków

MK.

Jesień to wyjątkowa pora roku, która przynosi nam wiele podarków – owoce w sadzie, warzywa
w ogrodzie, grzyby, kasztany, żołędzie i piękne kolory. Wiedzą o tym wszystkie przedszkolaki.
Dary "Pani Jesieni" dzieci chętnie zbierają podczas spacerów, prac w ogrodzie i przynoszą je do przedszkola. Na zajęciach mają okazję im się przyjrzeć, nazwać i wykonać z nich ciekawe prace plastyczne.

A.Cencek

Galeria zdjęć

03.10.2019r. Spotkanie z "Wiewiórkami, które nie chciały się dzielić"

MM.

okladka

Idzie jesień…. Zwierzęta gromadzą zapasy. Wiewiórki chowają w swoich dziuplach lub zakopują w ziemi żołędzie i inne przysmaki. Czy będą umiały się nimi podzielić gdy nastanie zima?

Oddział „Wesołe skrzaty” pod kierunkiem pani Anny Cencek miał okazję poznać bliżej życie wiewiórek i ich zdolność do dzielenia się jedzeniem. Przedszkolaki wysłuchały czytanej przez bibliotekarza BiOAKu bajki autorstwa Rachel Bright i Jima Field’a. Następnie wszyscy wzięli udział zabawie „Gromadzimy zapasy”, do której użyliśmy bajkowej „ostatniej szyszki w sezonie”.

Mam nadzieję, że umiejętności dzielenia się od przedszkolaków będą mogły nauczyć się nie tylko wiewiórki.

AS

IMG 4867

03.10.2019r. Ekoprzedstawienia

MM.

26.09 4

Ekodoradca zaprosił grupę teatralną: "TEATR NIEWIELKI" z Krakowa. Odbyły się dwa przedstawienia: Pierwsze pt: "Czarownica niska emisja", dla dzieci z klas 0-3 oraz drugie pt: "Najważniejsza lekcja", dla dzieci z klas 4-8. Przedstawienia poruszały tematy zanieczyszczeń powietrza, oddziaływania na człowieka i jego zdrowie oraz segregacji śmieci. Dzieci brały czynny udział w konkursach organizowanych podczas przedstawień.

Galeria zdjęć


Paweł Cencek

02.10.2019r. Tajemnica mumii - październikowe spotkanie DKK dla dzieci i młodzieży

MM.

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży poświęciliśmy kolejnej książce Martina Widmarka.

Rozwiązywaniu zagadki kryminalnej towarzyszyła próba zrobienia własnej mumii, bo czymże byłaby dyskusja o tajemnicy mumii bez mumii?

"Tajemnica mumii" nie zawiodły oczekiwań czytelniczych naszych klubowiczów. Kolejna dobra książka do polecenia na jesienne wieczory i nie tylko...

 

Czy to możliwe, żeby w muzeum w Valleby obudziła się licząca 3000 lat egipska mumia? Przerażony strażnik twierdzi, że widział to na własne oczy. Tej samej nocy, której z muzeum zginął najcenniejszy obraz... Lasse i Maja natychmiast udają się do muzeum, żeby osobiście zbadać sprawę.

źródło opisu: http://zakamarki.com.pl/

źródło okładki: http://zakamarki.com.pl/

AS - BiOAK

Mały Miś w świecie literatury - moduł 1

MK.

We wtorek 24 września "Słoneczka" wraz z "Wesołymi Skrzatami" zaprosiły do siebie panią Dyrektor, aby wraz ze swoimi nowymi przyjaciółmi - rodzeństwem Bunią i Miodkiem, posłuchać czytanego przez nią opowiadania. Dzieci, wraz z Misiami bardzo uważnie słuchały opowiadania pt. "Lwiątko Książątko". Teraz Misie udadzą się w podróż do domu naszych przedszkolaków, które obiecały czytać im bajki, wiersze lub historyjki.

W ten oto sposób nasze przedszkola zaingurowały realizację pierwszego modułu - Mały Miś - czytające przedszkolaki realizowanego w ramach projektu "Mały Miś w świecie literatury". Głównym celem akcji jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych dzieci. W podróży po literaturze towarzyszy dzieciom maskotka - Miś, którego imię dzieci same wybierały.

I tak, nasze "Słoneczka" nadały Misiowi imię Bunia, a ich troszkę starsi koledzy z "Wesołych Skrzatów" nazwali Misia - Miodek. Dzieci posłuchały opowiadania czytanego przez panią Dyrektor, a następnie zaśpiewały Misiom piosenkę i wykonały prace plastyczne.

Galeria zdjęć

Wyjazd do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach

MK.

We wtorek 17 września uczniowie z klasy Va Szkoły Podstawowej w Gołczy i kl I  Szkoły Podstawowej w Szreniawie wraz z seniorami z Klubu Senior + w Mostku odwiedzili Centrum Nauki Leonardo da Vinci oraz Dwór Starostów Chęcińśkich w Podzamczu. Wyjazd zorganizowany został w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2019”, zadanie pod nazwą „W poszukiwaniu straconego czasu – wyprawa w świat książek i nie tylko”.

„Centrum Nauki Leonardo da Vinci jest oddziałem Regionalnego Centrum Naukowo -Technologicznego. To niezwykłe miejsce przeznaczone do aktywnego i inspirującego wypoczynku dla rodzin z dziećmi, grup szkolnych, aktywnych seniorów.
Główną ideą działania Centrum jest wzbudzenie zainteresowania wśród zwiedzających naukami przyrodniczymi, poprzez aktywne i wzmacniające postawę kreatywną działania edukacyjne.
To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie cała ekspozycja oraz działania edukacyjne, skupiają się na zdrowym i dobrze funkcjonującym organizmie ludzkim oraz jego otoczeniu.
Centrum Nauki promuje nowoczesną komunikację naukową, wzbudza ciekawość i zachęca do samodzielnego myślenia.”

Podczas warsztatów laboratoryjnych grupa uczniów zdobyła wiedzę dotyczącą techniki i jej obecności w codziennym życiu. Pozyskane informacje wykorzystała  do samodzielnego wykonania mydła zapachowego. Po zakończonych zajęciach wszyscy uczestnicy zwiedzali dwie ekspozycje  o charakterze multimedialno – mechatronicznym  „Człowiek – niezwykła maszyna” oraz „Człowiek – trybik w machinie przyrody. Oprócz plansz wystawienniczych była również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i sprawności ruchowej w różnorodnych zadaniach umysłowych i fizycznych. Dla uczniów były to niezwykłe doświadczenia połączone z wyśmienita zabawą.

Niezapomniane chwile uczestnicy przeżyli również w Dworze Starostów Chęcińskich, po którym oprowadzał przewodnik w stroju szlacheckim opowiadając przepiękną historię powstania dworu i jego właścicieli.

Na zakończenie wszyscy podziwiali ekspozycję zewnętrzną otaczającą Centrum w postaci pięknego ogrodu zawierającego eksponaty naukowe.

A.Skotnicka

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com