Polish English French German


6.12.2018 Mikołaj u "Wesołych Skrzatów"

MK.

6 grudnia 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty” odwiedził Mikołaj. Przyniósł dzieciom piękne prezenty. By mógł chwilę odpocząć dzieci zaśpiewały dla niego piękną piosenkę -

„Dzyń, dzyń dzwonią dzwoneczki

Szu, szu jadą saneczki

Skrzyp, skrzyp ktoś się skrada

Paczki już wykłada.

Był biskupem Miry, Mikołaj nasz Święty

Ludziom po kryjomu rozdawał prezenty

Teraz w noc grudniową podarki przynosi

I by były grzeczne dzieci prosi…..”

Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości. Zaprosiły Mikołaja, aby przyszedł za rok.

Dziękujemy pomocnikom Mikołaja, paniom - Agnieszce Skotnickiej, Ewelinie Derdaś i Joannie Bednarczyk.

A. Cencek

Galeria zdjęć

28.11.2018 Warsztaty E-WORDS

MK.

 Uczniowie klas ósmych i klasy III B gimnazjum wzięli udział w warsztatach E-WORDS, prowadzonych przez Panią Doktor Agnieszkę Zajączkowską-Dróżdż z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie miało na celu szerzenie tolerancji wśród młodzieży między innymi poprzez dialog międzykulturowy, działając bez uprzedzeń, podnosząc jej świadomość na temat takich procesów i ich konsekwencji, uczestnicy za pomocą środków edukacyjnych i edukacji rówieśniczej, poznali podstawowy instrument rozwoju umiejętności przekrojowych wśród młodych obywateli dzisiejszej wielokulturowej Europy. Poprzez innowacyjną analizę kluczowych słów, E-WORDS promuje refleksję i debatę na temat europejskiej różnorodności kulturowej i wspólnych wartości w celu promowania pokoju, pojednania i szacunku. Uczniowie rozmawiali o tym, jak można zwalczać rasizm, o poszanowaniu inności, szacunku dla grup mniejszości. Poruszony został też temat Praw Człowieka i Praw Dziecka, gdzie są one respektowane a gdzie nie wygląda to dobrze tak jak np. w Chinach czy Afganistanie.

Dziękujemy Pani Dyrektor Zdzisławie Kyć za wyrażenie zgody na udział uczniów w Warsztatach E-WORDS.

M. Komenda

Galeria zdjęć

29.11.2018 Wycieczka do Fabryki Bombek w Miechowie

MK.

W dniu 29 listopada 2018 r. uczniowie klas IVa i IV b odwiedzili  Fabrykę Bombek „ Decora”  w Miechowie. Fabryka słynie z produkcji artystycznych, ręcznie dekorowanych bombek i ozdób szklanych.

Na początku uczniowie brali udział w warsztatach malowania bombek pod czujnym okiem pań dekoratorek. Każde dziecko miało dostęp do pędzli, farb akrylowych i wzbudzających największy zachwyt brokatów w pracowni zakładu. Możliwość samodzielnego ozdabiania bombek według własnego pomysłu była dla nich wielkim przeżyciem. Udekorowane bombki ustawiano na stojaku do suszenia, a następnie zapakowano w kartonik z imieniem dziecka po to, aby każdy otrzymał swoją bombkę. Na zakończenie wycieczki każde dziecko otrzymało wykonane przez siebie dzieło.

W fabryce,  pod opieką przewodnika, uczniowie zapoznali się z kolejnymi etapami produkcji ozdób choinkowych,  począwszy od procesu wydmuchiwania z masy szklanej przez wysrebrzanie, ręczne malowanie i ozdabianie bombek, a skończywszy na ostatnim etapie: pakowaniu do pudełek i przygotowaniu do transportu. Dzieci oglądały również ekspozycje  ozdób produkowanych w zakładzie, nawet tych, które wykonane były na specjalne zamówienia. Na koniec można było zakupić różnorodne ozdoby choinkowe  w sklepiku. No i oprócz własnoręcznie malowanych bombek zostało po warsztatach coś jeszcze – brokat, którym wszyscy byli przyozdobieni!

Po zakończeniu wizyty w fabryce bombek udaliśmy się na basen oraz na kręgle. Czas tam spędzony był dobrym sposobem na relaks. W drodze powrotnej wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami. Ta wycieczka była świetną zabawą dla wszystkich uczestników.

A. Smolec

Galeria zdjęć

28.11.2018 Andrzejki w klasie IV a

MK.

W dniu 28 listopada w klasie IV a było spotkanie Andrzejkowe. Zanim zaczęliśmy naszą zabawę dowiedzieliśmy się kilku informacji na temat Andrzejek. Chwilę później uczniowie podchodzili do stanowisk z wróżbami. Na początek każdy wybierał imię ukochanego lub ukochanej przebijając szpilką serce. Kolejnym zadaniem były kubeczki z różnymi przedmiotami (pierścionek, różaniec, cukierek, samochód, moneta) wskazującymi na ważne wydarzenia w życiu. Następnie uczniowie wybierali sobie kolor i wysłuchiwali przepowiedni. Potem były wróżby polegające na wybraniu ulubionego kwiatu i otrzymaniu wyjaśnienia, co dany kwiat „przepowiada”. Przy kolejnym stanowisku uczniowie wybierali kartkę z osobistą przepowiednią. Następnie uczniowie wybierali sobie jakieś życzenie i rzucali monetą do miski. Jeżeli moneta wpadła do miski, wtedy życzenie to ma się spełnić. Po przejściu przez wszystkie stanowiska był „wyścig butów” przeprowadzony osobno dla dziewczyn i chłopców. Osoby, których but przeszedł przez próg, pierwsze wyjdą za mąż. Po maratonie wróżb była pora na poczęstunek i odpoczynek. Klasowe Andrzejki były dla uczniów świetną zabawą i miłą formą wspólnego spędzenia czasu.

A. Smolec

Galeria zdjęć

06.12.2018 Wizyta Mikołaja

MM.

6 grudzień to data niezwykła. Na ten dzień czekają wszystkie dzieci. Dorośli również. W czwartek do oddziału przedszkolnego Biedroneczki przyszedł długo wyczekiwany gość - Mikołaj. Dumny z wielką siwą brodą i ciepłym uśmiechem. W tym roku przyszedł z pomocnikami. Towarzyszyły mu dwie śnieżynki, oraz uroczy elf. Przedszkolaki z dumą odbierały swoje prezenty oraz odpowiadały na pytania Mikołaja. Niesamowite przeżycie. Mamy nadzieję, że Was również odwiedzi. Ale czy byliście grzeczni cały rok??
Serdecznie dziękuję w imieniu swoim oraz wszystkich rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego Biedroneczki Pani Katarzynie Farot oraz mężowi za zaangażowanie w życie przedszkola. Dziękuje również wszystkim osobą, które włączyły się w organizację tego wydarzenia: Pani Annie Kosteckiej oraz Panu Szymonowi Domnicz. 
K. Dudek
P.S. Mikołaj odwiedził również dzieci w innych klasach, zapraszamy do oglądania galerii zdjęć

Niezwykła wycieczka

MM.

Uczniowie oddziału przedszkolnego Biedroneczki  odwiedziły niezwykłe miejsce. Fabrykę bombek choinkowych w Miechowie. Miejsce niezwykłe, kolorowe i magiczne, gdzie powstają prawdziwe dzieła sztuki. Oni również przez chwilę byli artystami i tworzyli swoje dzieła. Z zapałem, skupienie i uśmiecham na twarzy. Ich śladami podążył również oddziałów zero. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

KD

29.11.2018 Andrzejkowe wróżby

MK.

W miniony czwartek ważny dzień dla uczniów - "Andrzejki". Po wspólnej zabawie tanecznej na hali sportowej uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą p. Danutą Ochocką - Dymek zaprosili młodszych kolegów z klasy I a na "lekcję wróżb". Uczniowie poznali swoją bliższą i dalszą przyszłość - oczywiście z przymrużeniem oka:). Uśmiechów było co nie miara, a niektóre wróżby np. o jedzeniu zbyt wielu słodyczy musieliśmy przemilczeć, gdyż na koniec czekała pierwszoklasistów słodka niespodzianka.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć z zabawy andrzejkowej

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com