Polish English French German


11.12.2009 Spotkanie najmłodszych z policjantem

SPOTKANIE NAJMŁODSZYCH Z POLICJANTEM

policja_2009

11 grudnia odbyło się spotkanie najmłodszych dzieci z policjantem - mł.asp. Marcinem Jamrożym z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

Spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i prawidłowego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych. Funkcjonariusz przypomniał także, jak należy postępować w kontakcie z nieznajomą osobą oraz sprawdził czy dzieci znają numery alarmowe. Przedszkolaki nie miały trudności w udzieleniu poprawnych odpowiedzi. Ponadto gość zaprezentował swój mundur, kamizelki – odblaskową i kuloodporną, lizak do kierowania ruchem, pałkę policyjną, które dzieci chętnie oglądały i przymierzały. Policjant wspomniał także o kajdankach i pistolecie wyjaśniając, w jakich sytuacjach są używane. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość zrobienia sobie zdjęcia w czapce policyjnej u boku pana policjanta.

Na zakończenie, dziękując za spotkanie, dzieci pięknie wyrecytowały wiersz, dając tym samym dowód, że wiedzą komu zaufać i do kogo się zwrócić w razie potrzeby. W dowód wdzięczności wręczyły ręcznie wykonany upominek.

Organizatorem spotkania była p. Anna Cencek.

25.11.2009 Światowy Dzień Pluszowego Misia

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

mis

24 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Oddział przedszkolny funkcjonujący w ramach projektu EFS rozpoczął ten dzień od wykonania opasek w kształcie misiowych uszu, które przez cały dzień dzieci nosiły na głowach. Na śniadanie czekały na nich misiowe smakołyki – chleb z dżemikiem słodkim jak miodzik , a do picia kakao „Puchatek”.

Ogromną radość, a zarazem niespodziankę, sprawił dzieciom podarunek w postaci dużego Misia dla całego oddziału przedszkolnego, a także paczki ze słodyczami dla każdego dziecka, przekazane przez firmę Handlowo - Usługową „JURO”.

Kolejną atrakcją była gościnna wizyta p. Marioli Stanoch, która przeczytała dzieciom jedną z przygód Kubusia Puchatka. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadania przenosząc się oczyma wyobraźni do Stumilowego Lasu.

Dzień ten minął bardzo szybko, a temat Misia przeplatał się w innych formach aktywności organizowanych dla dzieci tj: malowaniu misia farbami, wykonywaniu prac plastycznych na ogólnopolski konkurs pod hasłem ”Mój pluszowy miś” oraz Medalu Przyjaźni Misia Uszatka. Jedną z zabaw, która pojawiła się w tym dniu to misiowe zgaduj – zgadula, w której nagrodą były odblaskowe misie. Tematykę  dnia podsumowała bajka „Przygody Kubusia Puchatka”.

Dzieci pod wrażeniem nowych wiadomości na temat Misia i jego przyjaciół wróciły do swych domów, aby opowiedzieć rodzicom o jego przygodach.

W drugim oddziale przedszkolnym dzieci pamiętając o jednym z najsympatyczniejszych świąt  przyniosły na zajęcia swoje ulubione pluszaki, które towarzyszyły im w zawodach, konkursach, słuchaniu piosenek i  recytowaniu wierszy.

19.11.2009 Warsztaty psychologiczne dla rodziców

WARSZTATY PSYCHOLOGICZNE DLA RODZICÓW

Spotkanie_z_psychologiem2009

19 listopada w przedszkolu działającym w ramach projektu EFS, odbyły się warsztaty psychologiczne dla rodziców, których dzieci uczęszczają do tegoż właśnie ddziału. Zajęcia prowadziła pani psycholog Agata Pawlik, wspierana przez nauczycielki: p. Urszulę Jasłowską i p. Lucynę Przybyło.

Na spotkanie przybyły chętne mamy, które z uwagą i zainteresowaniem uczestniczyły  w warsztatach.

{morfeo 42}

12.11.2009 Każdy dzień w przedszkolu może być wesoły

KAŻDY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU MOŻE BYĆ WESOŁY

Pioropusz2009

12 listopada oddział przedszkolny funkcjonujący w ramach projektu EFS zamienił się w wioskę Indian.

Pięknie wymalowane Indianki i dzielni Indianie zdobywali Dziki Zachód. Uczyli się pozdrowień w języku Indian, tańczyli wokół ogniska, a także spędzali miło czas w swoich wigwamach.

Dzieci razem z Indianinem "Orle Pióro" przemierzali prerie i nabywali umiejętności "Dzielnego Indianina".

12.11.2009 Przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka"

PRZEDSTAWIENIE pt. "KRÓLEWNA ŚNIEŻKA"

przedstawienie_sniezka2009
12 listopada przedszkolaki, wraz z uczniami klas 0-III, udały się na wycieczkę do MDK w Miechowie. Na scenie Miechowskiego Domu Kultury nasze dzieci obejrzały przedstawienie teatralne pt. "Królewna Śnieżka".
Wszystkie dzieci z zainteresowaniem śledziły wydarzenia rozgrywające się na scenie. Do szkoły wróciły zadowolone, mając w pamięci barwne i żywiołowe obrazy z przedstawienia.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com