Polish English French German


05.06.2011 Mikołajki w BiOAK (Wesołe Skrzaty)

MIKOŁAJKI W PRZEDSZKOLU

mikolajki2

5 grudnia był dla Wesołych Skrzatów dniem wyjątkowym. Wtedy to właśnie spotkały się z długo oczekiwanym Świętym Mikołajem. Spotkanie miało miejsce w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury. Tam przedszkolaki wraz z innymi młodszymi uczniami naszej szkoły wspaniale spędziły czas, słuchając piosenek i oglądając krótki spektakl w wykonaniu aktorów.

Na zakończenie po zapewnieniach, że były grzeczne i złożeniu obietnicy, że będzie tak nadal zostały obdarowane przez Mikołaja prezentami...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}.

25.11.2011 Dzień Pluszowego Misia

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

mis

25 listopada 2011 przypada święto największego przyjaciela wszystkich dzieci (a może i wielu dorosłych :) - Pluszowego Misia. W trakcie tegorocznych obchodów „Światowego Dnia Pluszowego Misia” w oddziale przedszkolnym Wesołe Skrzaty został rozstrzygnięty rodzinny konkurs „Nasz Pluszowy Miś”.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, wpłynęło wiele prac, które zachwycały oryginalnością i pomysłowością wykonania. Dzieci wraz z rodzicami wykonały misie. Wśród prac konkursowych znalazły się zarówno prace wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi, jak i ręcznie szyte przytulanki.

Prace zostały ocenione przez jury w składzie:...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}.

29 września - Dzień Głośnego Czytania

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

cala_polska_plakat1

29 września wszyscy czytelnicy obchodzili swoje święto - jedno z kilku świąt czytelniczych przypadających w roku - Dzień Głośnego Czytania. Nasza szkoła od kilku lat bierze udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom", więc i o tym dniu nie mogliśmy zapomnieć. Każdy nauczyciel, wychowawca zaplanował tego dnia dla swoich uczniów głośne czytanie wybranych fragmentów książek. Uczniowie starszych klas poznali fragmenty powieści K. Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy", C.S.Lewisa "Opowieści z Narnii", J. Brzechwy "Akademia pana Kleksa". Jednak najciekawsze czytelnicze spotkanie odbyło się w poniedziałek, 3 października, w oddziale przedszkolnym Wesołe Skrzaty. Do dzieci przybyli specjalni goście, przyprowadzeni przez panią bibliotekarkę - Baj, ktory zna tysiąc bajek oraz jeden z baśniowych bohaterów - Kot w butach. Przedszkolaki wysłuchaly też opowieści o wielkiej przygodzie pana Maluśkiewicza, bohatera wiersza Juliana Tuwima, a potem odpowiadaly na zadane pytania i zagadki.  Żegnajac się, obiecaliśmy sobie rychłe kolejne spotkanie.

19.09.2011 Spotkanie z Oddziałem Przedszkolnym „Wesołe Skrzaty”

PANI JESIEŃ I JEJ MALI POMOCNICY

jesien2009

19 września w Oddziale Przedszkolnym zawitała Pani Jesień z naręczem liści. Była bardzo zmęczona pracą, jaka wiąże się z przygotowaniem tej pięknej pory roku. Przedszkolaki obiecały jej pomóc pokolorować liście, tak by drzewa prezentowały się naprawdę wyjątkowo tej jesieni. Użyliśmy do tego celu techniki „kalkowania”. Kolorowaniu towarzyszyło słuchanie piosenek opowiadających o przygodach Pani Jesieni. Dzieciaki nauczyły się śpiewać i tańczyć do jednej z kompozycji, którą wykonały z wielkim zapałem.

Mali czytelnicy wysłuchali również bajki o „Mrówkach i świerszczu”...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

02.06.2011 "Wesołe skrzaty" - wycieczka do Miechowa

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW Z ODDZIAŁU "WESOŁE SKRZATY"

straz_pozarna

Z okazji Dnia Dziecka panie z oddziału przedszkolnego "Wesołe Skrzaty" zorganizowały swoim wychowankom dzień pełen atrakcji. 2 czerwca dzieci pojechały do Miechowa do Państwowej Straży Pożarnej oraz do Krainy zabaw dziecięcych "Świrkoland". Na początku przedszkolaki gościły u strażaków, którzy zapoznali dzieci z tajnikami swojej pracy oraz zapewnili im wiele atrakcji. Najciekawszą okazało się lanie wodą z pompy i przebywanie w wozie strażackim. Na koniec dzieci zostały obdarowane słodyczami.

A w "Świrkolandzie" pełne szaleństwo: suche baseny z kulkami, trampolina, piłki, zabawki i wiele innych atrakcji. Przedszkolaki zmęczone, ale szczęśliwe i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

W Krainie zabaw dziecięcych "Świrkoland" dzieci przebywały na zaproszenie mamy naszej wychowanki, za co z całego serca dziękujemy!

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com