Polish English French German


17.03.2015 Pierwsza wizyta przedszkolaków w BiOAK

PIERWSZA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BiOAK

ppp

W ubiegły wtorek biblioteka przyjmowała w swych progach wyjątkowych gości. Były to przedszkolaki z najmłodszej grupy wiekowej pod opiekę wychowawczyni Elżbiety Kwapień i Kingi Dudek.

Dzieciaki zwiedziły naszą siedzibę i plac za budynkiem biblioteki wyposażony w ławeczki grill i altanę, która powstała z myślą o przyjemnym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Altanka wzbudziła zachwyt w maluchach i z całą pewnością, gdy zrobi się cieplej będą mogli z niej skorzystać w pełni – choćby po to, by zjeść drugie śniadanie w miłym otoczeniu.

To pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece publicznej – liczymy na częste odwiedziny, zwłaszcza, że maluchom bardzo spodobała się odnowiona, kolorowa biblioteka, w której mają osobną salę do zabaw pełną książek i innych atrakcji!

A. Skotnicka (BiOAK)

10.03.2015 Spotkanie w BiOAK

PANI WIOSNA W KOMPUTERZE - SPOTKANIE Z KLASĄ 0b (BiOAK)

ppp

10 marca ruszył cykl zajęć komputerowych dla klas 0.

Jako pierwsi szkolenie rozpoczęli uczniowie pani Urszuli Jasłowskiej z klasy 0b. Tematem zajęć była praca w prostym programie graficznym Paint.

Zadanie polegało na namalowaniu wiosny przy użyciu prostych narzędzi takich jak pędzel, ołówek, gotowe kształty, „wiaderko z farbą” – czyli wypełnienie kolorem.

Dzieciom udało się stworzyć bardzo piękne rysunki mimo tego, iż dla kilkorga z nich było to pierwsze spotkanie z komputerem.

Dodatkowo część zajęć poświęciliśmy na zapoznanie się ze stroną promującą edukacyjne gry dla najmłodszych - http://kiddoland.pl/. Polecamy tą stronę wszystkim rodzicom, którzy chcą by czas, jaki spędza ich dziecko przy komputerze był wykorzystany mądrze.

Zajęcia odbywały się na wyremontowanej w ramach projektu i wyposażonej w nowoczesny sprzęt 8-stanowiskowej pracowni komputerowej.

Zdjęcia ze spotkania dostępne sa w naszej galerii.

A. Skotnicka (BiOAK)

04.02.2014 Zabawy na śniegu

ZIMOWE ZABAWY PRZEDSZKOLAKÓW

ppp

Od pewnego czasu pogoda upewnia nas, jaką aktualnie mamy porę roku. Nie ma wątpliwości, że mróz, śnieg i słońce to idealne warunki, by Wesołe Skrzaty cieszyły się zimą.

W minioną środę skorzystaliśmy z przepięknej pogody, wyszliśmy na spacer, a tam wesołym zabawom nie było końca. Sprawdźcie sami…

Wesołe Skrzaty

05.02.2015 Zajęcia z komputerem u Wesołych Skrzatów

WESOŁE SKRZATY SĄ Z KOMPUTEREM ZA PAN BRAT

ppp

Dzieci z oddziału Wesołe Skrzaty rozpoczęły w ostatnim czasie cykl zajęć z programem "Harmonijny rozwój". Program ten to zestaw multimedialnych gier i zabaw wspierający wszechstronny rozwój dzieci w wieku 5-6 lat. Zawiera on wiele elementów, które uczą poprzez zabawę, umożliwiającą dzieciom współdziałanie, eksperymentowanie, twórczą ekspresję i ruch, nie zaniedbując też ćwiczeń samokontroli oraz koncentracji.

Dzieci bardzo polubiły zabawę i naukę w tej formie, a korzystanie z zakupionego w wakacje w ramach projektu „Nowoczesne oddziały przedszkolne na terenie Gminy Gołcza” sprzętu multimedialnego jest dla nich okazją do poznawania i obsługiwania go w dostępnym dla nich zakresie.

Anna Cencek

30.01.2015 Dzień Babci i Dziadka w "Chatce Puchatka"

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W PUNKCIE PRZEDSZKOLNYM "CHATKA PUCHATKA"

ppp

Przygotowania do tego wspaniałego dnia trwały długi czas. Dzieci uczyły się słów i melodii piosenek, tekstów wierszyków, a Panie szyły stroje i robiły specjalne nakrycia głów. Dużo wysiłku włożono także w dekoracje sal, oraz upominki dla babci i dziadziusiów, a wszystko po to, aby 30 stycznia w jak najlepszych nastrojach i z myślą, że wszystko jest zapięte na ostatni guzik przywitać zaproszonych gości.

Kiedy wybiła godzina 13.00 licznie zgromadzeni gości, przede wszystkim babcie i dziadziusiowie zostali przywitani przez wychowawczynię panią Elżbietę Kwapień. W kilku słowach przedstawiła program tej małej uroczystości, przypominając zebranych, że to pierwszy oficjalny występ tych wspaniałych trzy- i czterolatków. Dzieci pokazały publiczności swoje umiejętności wokalne, śpiewając między innymi „Babciu,   droga babciu”, „Jagódki” oraz recytując wierszyki. Trema dała o sobie znać, jednak dzieci starały się z całych sił, aby wszystko się udało.

Po programie artystycznym, dzieci wręczyły pamiątkowe upominki swoim kochanym babciom i dziadziusiom, kwiatki ze swoim zdjęciem oraz zaprosiły na mały poczęstunek, szczególnie na babeczki własnoręcznie przez nich dekorowane. Na końcu głos zabrała zaproszona Pani Dyrektor Zdzisława Kyć, która podziękowała za tak liczne przybycie, opowiedziała o działalności przedszkola i przedstawiła szeroki wachlarz zajęć, z których nieodpłatnie korzystają   przedszkolaki.

Uroczystość ta utwierdziła każdego w przekonaniu, że takie spotkania wnoszą bardzo dużo w rozwój i umacnianie więzi między kochanymi babciami i dziadziusiami, a ich wspaniałymi wnukami. W tym dniu niejedna łezka zakręciła się w oku, a duma rozpierała nie tylko tych doświadczonych dziadków, ale również tych, dla których ta rola jest zupełnie nowa.

Dzięki pomocy rodziców oraz zaprzyjaźnionych pań nauczycielek ze szkoły podstawowej p. Lucyny Przybyło, p. Joanny Wójcik, p. Marii Cyganek, uroczystość ta była naprawdę piękna i na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci. Dziękujemy i zapraszamy do oglądania zdjęć.

Kinga Dudek, Elżbieta Kwapień

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com