Polish English French German


23.05.2012 Kiermasz książek w Bibliotece Szkolnej

KIERMASZ KSIĄŻEK

ksiazki

Przypominamy, że jeszcze przez tydzień potrwa w naszej bibliotece szkolnej kiermasz książek dla dzieci i młodzieży Wydawnictwa Wilga.

Zapraszamy do oglądania i kupowania książek w bardzo atrakcyjnych cenach. Ciekawe tytuły, piękne wydania i zbliżający się Dzień Dziecka niech będą dodatkową zachętą :)

W ofercie:

- książeczki dla najmłodszych - twardostronicowe, kolorowanki, z puzzlami, przestrzenne, z płytami CD (od 5 zł)

- ilustrowane słowniki (również językowe), encyklopedie (od 10 zł)

- wydania albumowe z pięknymi fotografiami (od 10 zł) i wiele innych...

Zapraszamy!

25.04.2012 Światowy Dzień Książki

SPOTKANIE Z PANIĄ WIOLETTĄ GRZYWNOWICZ Z OKAZJI ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI

konkurs_recytatorski

Z okazji Światowego Dnia Książki kl.0 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odwiedził niezwykły gość. Była to autorka bajek dla dzieci, mieszkanka naszej gminy pani Wioletta Grzywnowicz. Ponad 60 zerówkowiczów z zaciekawieniem i uwagą wysłuchało czytanego przez panią Wiolettę opowiadania z książki pt."Gdy rodzice dziećmi byli - czyli nie pamięta wół...", by potem z wielkim zapałem wykonać do niego ilustrację. Wybór najładniejszego rysunku był trudny i tutaj problem rozstrzygnęła pani dyr. Zdzisława Kyć, która słodyczami nagrodziła prace wszystkich dzieci. Nasz gość opowiadał o swojej pracy nad książką oraz odpowiadał na pytania dzieci. Było to niewątpliwie ciekawe i pouczające przeżycie dla nas wszystkich.

U. Jasłowska

28.04.2012 Internetowy Konkurs Czytelniczy


INTERNETOWY KONKURS CZYTELNICZY

"JEŻYCJADA, CZYLI ŚWIAT WEDŁUG MUSIEROWICZ"

cala_polska_plakat1

Mam też ciekawą propozycję dla wszystkich wielbicieli twórczości M. Musierowicz. Proponuję zabawę, w której pobrzmiewać będą echa niedawnego konkursu czytelniczego na temat Jeżycjady.

Wszyscy, którzy chcieliby wykazać się wiedzą na temat powieści, a nie dane im było spróbować swych sił w konkursie lub odczuwają niedosyt po konkursowych zmaganiach, albo zwyczajnie lubią czytać i dobrze się przy tym bawią, mogą dołączyć do naszej zabawy poprzez stronę internetową szkoły.

Jedynym warunkiem udziału w konkursie jest znajomość pięciu pierwszych części Jeżycjady oraz najważniejszych faktów z życia autorki.

Zbliżająca się majówka jest dla wszystkich zapalonych czytelników czasem błogiego odpoczynku z książką w ręku, może też być okazją do nadrobienia czytelniczych zaległości, np. jeśli chodzi o twórczość pani MM :)

Zasady konkursu:

1. 2 razy w tygodniu (w poniedziałki i środy) na głównej stronie www.spgolcza.pl (żółty pasek w lewym, górnym rogu) będzie pojawiać się pytanie dotyczące Jeżycjady (5 pierwszych tomów) lub autorki.

2. Poprawną odpowiedź należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w temacie wpisując JEŻYCJADA i NUMER PYTANIA. (UWAGA! E-MAILE BEZ TEMATU NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ!)

3. Na odpowiedzi na pytanie poniedziałkowe czekam do wtorku do północy, na odpowiedzi na pytanie środowe do czwartku do północy.

4. Nasza zabawa ma charakter "nieustającego konkursu" - bawimy się, dopóki wystarczy pytań i osób chcących na nie odpowiadać. W związku z tym, iż szykuje się dłuższa zabawa, raz w miesiącu będę ogłaszać "Zwyciezcę miesiąca" - osobę, która w danym miesiącu udzieliła najwięcej poprawnych odpowiedzi. Wśród "Zwycięzców miesiąca" wyłonię "Zwycięzcę roku".

 

Zachęcam wszystkich do udziału w zabawie, na zwycięzców czekają nagrody.

K.Wszół

koordynator akcji "Cała Polska czyta dzieciom" na terenie SP w Gołczy

25.04.2012 V Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy


JEŻYCJADA, CZYLI ŚWIAT WEDŁUG MUSIEROWICZ

cherry

Pod takim hasłem rozegrał się w minioną środę Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy. Już po raz piąty z okazji Dnia Książki oraz w ramach Ogólnopolskiej Akcji "Cała Polska czyta dzieciom" nasi uczniowie oraz ich koleżanki i koledzy z sąsiednich szkół zapraszeni zostali do odbycia niezwykłej podroży w świat literatury.

Tym razem w konkursie zmagały się drużyny, a pytania dotyczyły twórczości znanej autorki książek dla młodzieży, Małgorzaty Musierowicz, a zwłaszcza pierwszych 5 książek cyklu "Jeżycjada".

Uczniowie odpowiadali na pytania podzielone na 5 rund. Pytania i zadania różniły się od siebie formą i poziomem trudności, trzeba jednak przyznać, że wszyscy uczestnicy byli doskonale przygotowani i dla nich żadne pytania nie były za trudne.

Po przeliczeniu punktów wyniki ułożyły się następująco:

I miejsce (24 pkt.) Szkoła Podstawowa w Szreniawie

II miejsce (21 pkt.) Szkoła Podstawowa w Wysocicach

III miejsce (18 pkt.) Szkoła Podstawowa w Gołczy.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Klaudia Maślanka i Patrycja Migza z klasy VI a, Kinga Natkaniec z klasy VI b oraz Konrad Rolka z klasy Vb.

Nagrodami w konkursie były książki i słodycze.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com