Polish English French German


Pomysły na ferie w domu, cz. 3

MOJE HOBBY - ANIME

anime

Właściwie, to nie hobby, a pasja. Otóż historia japońskiej animacji sięga początków XX w. Wtedy to Japończycy zaczęli eksperymentować z technikami animacji znanymi już w wielu krajach. W ten sposób powstało anime. Niedługo potem w Ameryce powstało amerime. Pewnie większość z was, czytelników, nie ma pojęcia co to anime i czym (oprócz nazwy) różni się od amerime.

Anime to japoński serial animowany, można nazwać go ,,japońską kreskówką’’, ale fani wolą termin anime. Dla antyfanów, anime to po prostu bajka, jak każda inna. Jednak anime nie oglądają dzieci, a najczęściej ludzie w wieku od 10 do 16 lat, choć nie jest to zakazane dla młodszych. Czasem zdarzają się nawet przypadki dorosłych, którzy są wiernymi fanami japońskiej animacji. Niestety, są brani za niedojrzałych.  Jak dla mnie, anime to nie bajka, anime to życie, to nie zwykła kreskówka, to jest odrębny styl w tworzeniu animowanych seriali.

Amerime – to po prostu amerykańskie anime...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

Milena Filus, klasa VI a

Pomysły na ferie w domu, cz.2

MOJE HOBBY - SZYDEŁKOWANIE

szydelkowanie

Moim hobby jest szydełkowanie. To świetny sposób na nudę. Kiedy szydełkuję, tracę poczucie czasu i nawet najdłuższe wieczory mijają bardzo szybko.

Umiejętności tej nauczyła mnie babcia. Za pomocą szydełka i kordonka tworzę różne przedmioty. Do mojej kolekcji należą: serwety różnej wielkości, ozdoby i inne dekoracje.

Szydełkowanie naprawdę nie jest trudne i każdy może się tego nauczyć. Zajęcie to daje dużo radości i satysfakcji. Polecam robótki ręczne jako świetny sposób na nudę.

Martyna Pacia, klasa IV a

Galeria zdjęć: Szydełkowanie.

Pomysły na ferie w domu, cz.1

FERIE W DOMU NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE!

ferie_zimowe_2010

Ferie zimowe można spędzać w różny sposób. Jednym z nich jest granie w gry komputerowe lub oglądanie telewizji i śmiertelna nuda... Ja zdecydowanie wolę spędzać czas na dworze z innymi dziećmi.

Jedną z moich zimowych propozycji jest budowanie fortecy ze śniegu. Jeśli jest więcej dzieci, można wybudować drugą fortecę i urządzić bitwę śniegowymi kulkami. Super zabawa! Jeździmy też na sankach, workach i w ogóle na czym tylko się da.

Na długie wieczory proponuję gry planszowe. Moją ulubioną grą jest eurobiznes. Dzięki tej grze poznaję państwa i miasta europejskie i uczę się mądrego wydawania pieniędzy. Często też gram w „państwa – miasta” i statki.

Przed snem bardzo lubię czytanie książek i dłuuuuugie rozmowy w gronie mojej rodziny.

Ewa Konieczna, klasa IV a

14.01-27.01.2013 Ferie zimowe

FERIE 2013

zima2012

Dziś pierwszy dzień ferii zimowych. Pogoda wymarzona do uprawiania zimowych sportów i przebywania na świeżym powietrzu. Ale i domatorzy ją docenią - popołudnia i wieczory spędzone w domowym ciepełku z książką w ręku, przy dobrym filmie lub pasjonującej grze planszowej?

No właśnie, nawet jeśli ferie spędzamy w domu, nie muszą one być nudne. Koleżanki i koledzy z klasy IVa i VIa mają kilka propozycji, jak uatrakcyjnić ten czas, czym się zająć, żeby uniknąć nudy. A może coś zainteresuje Was na dłużej i stanie się pasjonującym hobby? W ciągu całych ferii będziemy zamieszczać na stronie ich pomysły na ciekawe zajęcia i opisy, czasem nietypowego, hobby.

Nasza szkoła ma także propozycję dla tych, którzy wyznają zasadę, że ruch to zdrowie. W czasie ferii w poniedziałki, środy i piątki, w godz. 9.00-12.00 w hali sportowej będą odbywały się zajęcia sportowe dla uczniów Szkoły Podstawowej. Zaprasza pan Piotr Wiszniewski.

Z kolei uczestników zajeć tanecznych ZPiT "Gołczawianie" zapraszamy na próby 21 i 22 stycznia, w godz. 10.00-13.00 do BiOAK (zainteresowane dzieci otrzymały pisemną informację).

Do dorosłych kierujemy zaproszenie na bal karnawałowy, organizowany  26 stycznia 2013 r. przez Rady Rodziców naszych szkół, informacje i zapisy w sekretariatach.

A może ktoś chciałby się podzielić z nami swoim sposobem na spędzenie ferii lub pochwalić zdjęciami? Czekam na maile pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., przesłane teksty zostaną zamieszczone na stronie internetowej, a zdjęcia wezmą udział w konkursie fotograficznym.

Galeria zdjęć: Ferie zimowe 2013.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com