Polish English French German


19.09.2018 Mózg i jego zagadki - warsztaty

SuperUser.

19 września w bibliotece w Gołczy zorganizowano cykl warsztatów edukacyjnych pod hasłem „Mózg i jego zagadki”.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy Ia i Ib, klasy IVa, Klasy VIIa i VIIb oraz dorośli i seniorzy z Klubu Senior+ w Mostku.

Uczestnicy spotkania razem z prelegentką odkrywali tajemnice ludzkiego mózgu i role poszczególnych jego części. Dla najmłodszych pani Wanda przygotowała model mózgu uszyty z różowego kocyka, który wzbudził zachwyt dzieci.

Podczas zajęć można było się dowiedzieć co lubi nasz mózg i jak dobrze go odżywiać, oraz dlaczego jedne rzeczy zapamiętujemy z łatwością a niektóre sprawiają nam straszny problem.

Spotkaniom towarzyszyły zadania przygotowane w oparciu o konkretna literaturę, bo - jak zapewniała pani Wanda - warto ćwiczyć swój mózg by zachować go w jak najlepszej formie.

Warsztaty prowadziła dr Wandę Matras-Mastalerz, certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik Uniwersytetu Dzieci i Rodziców przy UP w Krakowie oraz kilkunastu małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Książka na receptę dla małych i dużych" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.


Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

w ramach programu Partnerstwo dla książki. 

A. Skotnicka BiOAK

Konkurs "Odblaskowa szkoła"

SuperUser.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA” organizowanym przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Realizacja założeń konkursu odbędzie się we wrześniu i październiku bieżącego roku szkolnego. 

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Dla najbardziej aktywnych szkół i społeczności lokalnych, realizujących ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe przewidziane zostały nagrody pieniężne, rzeczowe oraz certyfikaty.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSACH I INNYCH DZIAŁANIACH PODEJMOWANYCH W RAMACH AKCJI „ODBLASKOWA SZKOŁA”.

Szczegółowy regulamin akcji „Odblaskowa szkoła” został umieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Krakowie.

M. Król

"Książkowe maniery" - warsztaty savoir vivre dla młodzieży w gołczańskiej bibliotece

SuperUser.

O tym, że warto być świadomym utrwalonych przez tradycję dobrych obyczajów, których codzienne stosowanie w znaczący sposób wpływa na jakość naszego życia oraz tworzonych przez nas wzajemnych relacji, przekonali się uczniowie z klas VIII szkoły podstawowej oraz z klas III gimnazjum podczas zorganizowanych w bibliotece w Gołczy warsztatów savoir-vivre.

Zajęcia pod tytułem "Książkowe maniery" miały pokazać młodym uczestnikom postawy kulturalnego stylu bycia w różnych sytuacjach. Savoir vivre jest bowiem sztuką życia w społeczeństwie, uniwersalnym kodem, dzięki któremu postrzegani jesteśmy jako osoby kulturalne.

Warsztaty prowadzone były w oparciu o wybraną literaturę i zostały podzielone na bloki tematyczne: sposób powitania, podania ręki, przy stole,  jak cię widzą tak cię piszą.

Uczestnicy zajęć mogli sprawdzić i uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie. Dla najbardziej aktywnych przewidziane były odznaki przekonujące, że "kultura jest cool!"

Prowadząca zajęcia pani Maria zadbała o to, by uczestnicy się nie nudzili uzupełniając przekazywane informacje historycznymi ciekawostkami i rekwizytami, jak np. repliki XVI-wiecznych sztućców, czy dworskie nakrycia głowy.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Książka na receptę dla małych i dużych" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

A. Skotnicka, BiOAK

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

13.09.2018 Klasa IIb z wizytą w Dworku "Zacisze"

SuperUser.

13 września uczniowie klasy IIB, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy, odwiedzili Dworek „Zacisze” w Miechowie. Dzieci pracowały twórczo i poznawały historię tego miejsca. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawie i pieczeniu kiełbasek na grillu. Po aktywnie spędzonych godzinach przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie i powrót do domów.

Tekst i zdjęcia: P. Olchawa

Galeria zdjęć

13.09.2018 Spotkanie pierwszoklasistów z przedstawicielem Policji

SuperUser.

        13 września 2018 r. uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką Powiatowej Komendy Policji w Miechowie st. sierż. Lidią Kyzioł. 

Dzieci uczyły się zasad ruchu drogowego, rozmawiały na temat zachowania bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i do domu. Poznały również bezpieczne zasady jazdy rowerem i samochodem osobowym  z rodzicami. Przypomniały sobie o konieczności noszenia odblasków na rękach i tornistrach. Uczyły się zachowań w sytuacjach niebezpiecznych.

Spotkanie bardzo podobało się wszystkim pierwszoklasistom.

Galeria zdjęć

11.09.2018 Chłopska Szkoła Biznesu w Szkole Podstawowej w Gołczy

SuperUser.

W dniu 11 września gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej w Gołczy sprawdzali swoje przedsiębiorcze umiejętności podczas rozgrywki „Chłopskiej Szkoły Biznesu”, przeprowadzonej przez pracowników Młodzieżowego Centrum Kariery w Miechowie.
Była to okazja do wprowadzenia młodzieży w zagadnienia ekonomiczne, mechanizmy wolnego rynku takie jak popyt, podaż, cena, koszty produkcji i inne.
W rozgrywce wzięli udział najstarsi uczniowie szkoły, czyli trzecioklasiści, którzy już niedługo będą podejmować pierwsze decyzje edukacyjno-zawodowe. Taka zabawowa forma pokazania mechanizmów wolnego rynku, może będzie dla kogoś inspiracją, by w przyszłości pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej.
Młodzież świetnie sobie poradziła z symulacją sprzedaży czy negocjacji handlowych. Podczas rozgrywki widać było duże zaangażowanie, ale przede wszystkim uśmiech na twarzach młodych „przedsiębiorców”. Najlepsi otrzymali symboliczne upominki-materiały promocyjne OHP.  
Warsztaty w Szkole Podstawowej w Gołczy odbyły się na zaproszenie Pani Elżbiety Kwapień – pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego prowadzącego program "SPInKa".

Fot.1Fot.2

Fot.1, 2 Rozgrywka Chłopskiej Szkoły Biznesu i wręczenie upominków dla zwycięzców.

Tekst – Magdalena Pilawska
Zdjęcia – Monika Szarek

10.09.2018 Co nowego u przedszkolaków...

SuperUser.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych 0a oraz Biedroneczki bardzo chętnie wychodzą na spacery. Pogoda dopisuje, więc codziennie mogą spędzić kilka miłych chwil na świeżym powietrzu.

Dzisiejszy spacer połączony był z zajęciami plastycznymi. Mali artyści mieli do wykorzystania kolorową kredę oraz tyle miejsca, ile tylko chcieli. Pomysłów było bardzo wiele. Pojawiły się domki, kwiatki, serca i wiele innych ciekawych rzeczy. A po minach przedszkolaków można wnioskować, że bawili się doskonale. Sami zobaczcie na zdjęciach.

Zapraszamy!

Galeria zdjęć

K. Dudek

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com