Polish English French German


07.04.2010 "Kubusiowi przyjaciele Natury" - oddział przedszkolny "Wesołe Skrzaty"

"KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY" - oddział przedszkolny "Wesołe Skrzaty"

kubusiowi_przyjaciele_natury

Oddział przedszkolny „Wesołe Skrzaty” bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Kubusiowi przyjaciele Natury" organizowanym przez firmę Tymbark oraz markę Kubuś przy współpracy z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska.Celem programu jest wprowadzenie najmłodszych w tematykę przyrodniczą i ekologiczną, ukazanie im piękna przyrody oraz nauczenie ich jak ją szanować i chronić.

W ramach realizowanego programu „Wesołe Skrzaty” podjęły już następujące działania: witały wiosnę, zorganizowały dzień wody oraz dzień marchewki, zorganizowały konkurs na najzdrowsze, najsmaczniejsze i najbardziej kolorowe kanapki, jak również zdobyły wiedzę na temat zachowań proekologicznych. ...{readmorelink} Więcej...{/readmorelink}

06.04.2010 "Wesołe Skrzaty"w BiOAK

"WESOŁE SKRZATY" W BiOAK

stroik

Oddział przedszkolny „Wesołe Skrzaty” wziął udział w VII edycji Konkursu Wielkanocnego "Najładniejszy stroik i palma wielkanocna", którego organizatorem jest Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza.

Miło nam poinformować, że praca dzieci została doceniona. Zwyciężyły i zajęły I miejsce w kategorii stroik wielkanocny.

Gratulujemy!

Organizowany przez BiOAK konkurs stał się inspiracją dla przedszkolaków do zaznajomienia się z działalnością Gminnej Biblioteki Publicznej, którą „Wesołe Skrzaty” odwiedziły 25 marca. Podczas wizyty przedszkolaki zapoznały się ze zbiorami wypożyczalni dla dzieci oraz obejrzały wybrane bajki.

Dzieci wysłuchały również czytaną przez panią Katarzynę Jędrzejczyk bajkę autorstwa Wioletty Święcińskiej pt. "Miś cyrkowiec". W trakcie i po zakończeniu czytania dzieci odpowiadały na pytania pani Kasi dotyczące treści bajki. Wizyta sprawiła dzieciom ogromną radość i z niecierpliwością czekają na kolejną.

Galeria zdjęć: "Wesołe Srzaty" w BiOAK.

29.03.2010 Konkurs wiedzy "Jan Paweł II - nasz patron" i konkurs plastyczny

KONKURS WIEDZY "JAN PAWEŁ II - NASZ PATRON" I KONKURS PLASTYCZNY

jan_pawel_2

Z okazji V rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II Samorządy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego zorganizowały konkurs wiedzy o Janie Pawle II oraz konkurs plastyczny.

25 marca odbył się konkurs plastyczny. Temat konkursu brzmiał:

- dla uczniów SP - „Jan Paweł II i dzieci”;
- dla uczniów Gimnazjum - „Jan Paweł II – Papież pokoju”.

 

Uczniowie wykonywali prace na dowolnym formacie, wybraną techniką. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas I – VI SP oraz 4 uczniów Gimnazjum. Prace oceniano w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, IV – VI SP oraz I - III Gimnazjum.

29 marca odbył się konkurs wiedzy pod hasłem: „Jan Paweł II – nasz patron”. W konkursie wzięło udział 8 uczniów klas IV – VI SP oraz 23 uczniów Gimnazjum.

Zwycięzców obydwu konkursów poznamy 31 marca podczas uroczystego apelu poświęconego życiu i śmierci patrona naszej szkoły Jana Pawła II.

29.03.2010 Kultywowanie tradycji w oddziale "Pluszowego Misia"

KULTYWOWOWANIE TRADYCJI WIELKANOCNYCH W ODDZIALE "PLUSZOWEGO MISIA"

palma_wielkanocna

Nigdzie nie jest tak blisko Świąt i tradycji wielkanocnych, jak właśnie u nas w gminie Gołcza, gdzie znajduje się jedyna w Polsce miejscowość o nazwie Wielkanoc. Kultywowanie tradycji takich jak: zdobienie jajek, wykonywanie palm i stroików wielkanocnych należy uczyć dzieci już od najmłodszych lat.

Kierując się tym argumentem, dzieci z oddziału „Pluszowego Misia” wykonały blisko dwumetrową palmę wielkanocną, która została przekazana na konkurs organizowany przez BiOAK w Gołczy. Za pracę przedszkolaki uzyskały wyróżnienie.

Temat Świąt Wielkanocnych pojawił się także podczas zajęć plastycznych. Cudaczki wykonane z wydmuszek, stroiki wielkanocne, kolorowe pisanki zdobią salę przedszkolną i korytarz, a wszystko po to, by dzieci nauczyły się jak pielęgnować tradycję i rodzimy folklor.

22.03.2010 Pierwszy dzień wiosny

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

"Zimo! Zimo! Marzanno!
Ty słomiana panno
zrób już miejsce Wiośnie
znikaj gdzie pieprz rośnie!"
wiosna_2010
Wiosna to najpiękniejsza pora roku, zawsze z niecierpliwością i radością oczekiwana przez wszystkich. Przedłużająca się i dość męcząca tegoroczna zima sprawiła, że bardziej niż zwykle tęsknimy za słoneczkiem, kwiatami, zielenią.
Radosne przedszkolaki z oddziału przedszkolnego "Pluszowe Misie", wraz z kl. I b, wyszły dziś w barwnym korowodzie, by przepędzić zimę, a powitać wiosnę. Barwny korowód ze śpiewem przeszedł po okolicy wzbudzając zainteresowanie i uznanie wśród mieszkańców Gołczy.
Galeria zdjęć: Pierwszy dzień wiosny.

22.03.2010 Wielkanocny koszyczek - zbiórka żywności

WIELKANOCNY KOSZYCZEK

koszyczek_wilkanocny_2010

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi Samorząd Uczniowski ogłasza akcję zbiórki żywności dla podopiecznych miechowskiego Schroniska św. Brata Alberta, pod hasłem "Wielkanocny Koszyczek".

Artykuły żywnościowe (np. mąkę, cukier, jajka, makarony, warzywa itd.) można przynosić do 29 marca 2010, do budynku D (do pani U. Jasłowskiej).

Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy!

Konkurs "Jan Paweł II - nasz patron"

KONKURS "JAN PAWEŁ II - NASZ PATRON"

Papiez_tablica.thumb

2 kwietnia 2010 przypada V rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji Samorządy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego organizują konkurs wiedzy o Janie Pawle II oraz konkurs plastyczny.

Konkurs plastyczny odbędzie się będzie w trzech grupach wiekowych: Klasy I -III i IV – VI SP oraz I - III Gimnazjum.

 

Temat konkursu brzmi:

  • dla uczniów SP - „Jan Paweł II i dzieci”;
  • dla uczniów Gimnazjum - „Jan Paweł II – Papież pokoju”.

Konkurs odbędzie się na terenie szkoły pod koniec marca w terminach uzgodnionych z Dyrektorami poszczególnych szkół.

Konkurs wiedzy w dniu 29 marca przeprowadzony zostanie w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-VI SP oraz I-III Gimnazjum.

Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Serdecznie zapraszamy!!!

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com