Polish English French German


03.09.2018 Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

SuperUser.

3 września w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Choć trudno w to uwierzyć, wakacje już za nami i mimo że przedłużone o tych kilka dni, nieuchronnie dobiegły końca.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy ten ważny dzień mszą świętą w kościele parafialnym w Gołczy. Następnie pani dyrektor Zdzisława Kyć przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły licznie zgromadzonych w hali, swoją obecnością zaszczycił nas również pan Lesław Blacha, wójt gminy Gołcza. 

Pani dyrektor w swoim wystąpieniu dotyczącym organizacji roku szkolnego wspomniała także między innymi o wyzwaniach, jakie stawia przed uczniami i nauczycielami nowy rok szkolny - trwa reforma edukacji, ostatni rok pracują gimnazja, naukę kontynuują ósmoklasiści. Zarówno uczniów klas trzecich gimnazjum, jak i klas ósmych czekają wiosną poważne egzaminy, których wyniki będą dla młodych ludzi przepustką do dalszej edukacji. Warto zauważyć, że w tym roku szkolnym w naszej szkole będzie uczyć się ponad pół tysiaca uczniów - w 23 oddziałach, począwszy od 3 oddziałów przedszkolnych aż do gimnazjalnych. 

Pamiętając o tym, jak szczególnym jest rocznicowy rok 2018, nie zabrakło także podczas dzisiejszej uroczystości akcentu patriotycznego - młodzież przy akompaniamencie pana Piotra Wiszniewskiego wykonała utwór "Płynie Wisła, płynie..."

Zwracając się do uczniów, pani dyrektor życzyła im, jak co roku - wielu sukcesów edukacyjnych, sportowych, rozwijania zainteresowań, odkrywania pasji, pielęgnowania szkolnych przyjaźni. Z życzeniami owocnej pracy wychowawcy wraz ze swoimi uczniami przeszli do klas, a dla wszystkich zabrzmiał pierwszy dzwonek.

Galeria zdjęć

fot. M. Kowalczyk

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - informacje organizacyjne

SuperUser.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, odbędzie się w poniedziałek, 3 września 2018 roku.

8.00 - Msza święta w kościele parafialnym w Gołczy.

9.00 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w hali widowiskowo - sportowej.

 - Spotkania w klasach z wychowawcami.

 - Odwozy.

Trasy dowozów i odwozów w roku szkolnym 2018/2019.

dowozy2018 19

Odwozy2018 19

Uwaga! Uczniowie z poszczególnych oddziałów zobowiązani są do korzystania z dowozów i odwozów w wyznaczonych porach.

22.06.2018 Uroczyste zakończenie roku szkolnego

SuperUser.

I jak co roku nadszedł ten dzień... Zabrzmiał ostatni dzwonek, symbolicznie kończący rok szkolny 2017/2018. Był to rok pełen wyzwań zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dostosowujemy się do zmian w otaczającym nas świecie - zmieniających się przepisów, staramy się sprostać coraz wyższym wymaganiom i na pewno radzimy sobie z tym doskonale - pokazały to bardzo dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego w naszej szkole - za co należą się gratulacje uczniom i wyrazy uznania dla nauczycieli. W ciagu całego roku mogliśmy także chwalić się wysokimi osiagnięciami naszych uczniów w konkursach na wszystkich szczeblach oraz sukcesami sportowymi i dokonaniami artystycznymi.

Ostatni dzień szkoły był zatem czasem podsumowań i nagradzania za całoroczny trud. Na początku tradycyjnie zgromadziła wszystkich uroczysta msza święta, koncelebrowana przez księży proboszczów - ks. Edwarda Kuzkę i ks. Jacka Kalkowskiego. Po mszy za sztandarem wróciliśmy do szkoły, gdzie w hali widowiskowo-sportowej odbyła się część oficjalna. Pani Dyrektor Zdzisława Kyć przywitała zebranych, wśród których nie zabrakło zaproszonych gości - pani Bożeny Hess - dyrektor BiOAK w Gołczy, księży proboszczów parafii Gołcza oraz Ulina-Mostek, pana Andrzeja Dziubki - radnego powiatowego.

Po odśpiewaniu przez wszystkich hymnu, mówiąc o mijającym roku szkolnym pani dyrektor wspomniała o akcentach patriotycznych towarzyszących nam podczas wszystkich szkolnych uroczystości, o tym jak ważne jest, by szanować i pielęgnować te tradycje - tym samym zapowiedziała występ uczennicy klasy IIIb, Klaudii Piechulskiej - zwyciężczyni Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Szreniawie. Klaudia zaprezentowała nam swój talent, recytując wiersz K. I. Gałczyńskiego "Pieśń o fladze" i wzbudzając wielki entuzjazm publiczności, która nagrodziła ją owacją.

Potem nastąpił najbardziej wyczekiwany przez wszystkich moment - rozdanie nagród uczniom, którzy zapracowali na najwyższą średnią ocen w tym roku - prymusom. Nagrody otrzymali także najbardziej aktywni członkowie szkolnego wolontariatu.  Z gratulacjami i życzeniami dla uczniów na nadchodzące wakacje wystąpił pan Andrzej Dziubka. 

Ostatnim punktem dzisiejszej uroczystości była prezentacja trzech zespołów tanecznych, działających od jesieni przy gołeckiej BiOAK: Kids Szok, Szok i Mini Szok prowadzonych przez instruktorkę tańca, panią Aleksandrę Gajos. Prezentacji dokonała pani Bożena Hess, dyrektor BiOAK. Młodzi tancerze brawurowo wykonali swoje układy taneczne, wprowadzając nas tym samym już w wakacyjne nastroje tańca i zabawy. I dla nich nie zabrakło nagród i dyplomów za cały rok ciężkiej pracy podczas prób i treningów.

Na koniec wybrzmiały słowa pani Dyrektor: "Rok szkolny 2017/2018 uważam za zakończony". Uczniowie wraz z rodzicami rozeszli się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Życzymy wszystkim spokojnego i bezpiecznego spędzenia wakacji, odpoczynku i nabrania sił na nowy rok szkolny.

Galeria zdjęć

21.06.2018 Zakończenie roku klas gimnazjalnych

SuperUser.

W miniony czwartek, dzień wcześniej niż młodsi koledzy, świętowali swoje zakończenie roku uczniowie trzecich klas Gimnazjum. Była to piękna i wzruszająca uroczystość - młodzi ludzie mają świadomość, że bezpowrotnie kończy się pewien ważny etap w ich życiu, ale za to otwierają się przed nimi kolejne możliwości i wyzwania. Jest to powód wielu wzruszeń, refleksji i wspomnień,  co znalazło swoje odzwierciedlenie w przygotowanym programie artystycznym. Nasi absolwenci zaprezentowali się recytatorsko, wokalnie, zatańczyli też poloneza, był  czas na życzenia i podziękowania, szczególnie wymowne były słowa wiersza skierowane do śp. pana Romana Dudka, dyrektora Gimnazjum Publicznego. 

Mury naszej szkoły opuściło 76 uczniów z trzech klas. Mamy w pamięci ich osiągnięcia konkursowe, sportowe, artystyczne, wysoki wynik egzaminu gimnazjalnego. Życzymy wszystkiego najlepszego na nowych drogach i ścieżkach, na które zaprowadzi ich los. Sukcesów w nauce i powodzenia we wszystkim, czego będą się podejmować. Realizacji planów, zamierzeń i spełnienia marzeń. Niech zawsze wspominają osobę Patrona naszej szkoły - św. Jana Pawła II, godnie i z szacunkiem idą w świat, mając w pamięci naukę wyniesioną z naszej szkoły oraz swoich nauczycieli i wychowawców. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć

08.06.2018 Wycieczka do Parku Rozrywki Energylandia

SuperUser.

Koniec roku szkolnego za pasem, dlatego uczniowie naszej szkoły postanowili oderwać się od czytania, pisania, zapamiętywania i odreagować całoroczny stres szkolny. W piątek 8 czerwca, 41 uczniów z klas 4-7 cały dzień spędziło w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze i bawiło się wyśmienicie.

Park ENERGYLANDIA zlokalizowany jest w pięknej i malowniczej okolicy, w miejscowości Zator. „Energylandia” to największy i najnowocześniejszy  Park Rozrywki w Polsce oferujący swoim klientom usługi na najwyższym, światowym poziomie, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak również osób dorosłych. „Energylandia” jest to potężny kompleks, w którym na ogromnej przestrzeni 26 hektarów znajduje się kilkadziesiąt różnego rodzaju nowoczesnych i zaawansowanych urządzeń i atrakcji, poczynając od ekstremalnych, poprzez rodzinne, a kończąc na tych dla najmłodszych. Oprócz rollercoasterów i innych przejażdżek jest także kino 7D oraz sale widowiskowe, oferujące różne pokazy.

Naszą zabawę rozpoczęliśmy przy pięknej, słonecznej pogodzie. Najwięcej emocji dostarczyły nam karuzelowe szaleństwa w strefie ekstremalnej: rollercoastery DRAGON, FORMUŁA, MAYAN, które przyprawiły nas o prawdziwy zawrót głowy. Bardzo podobały nam się także wodne atrakcje, a zwłaszcza spektakularny  i najszybszy na świecie SPEED WATER COASTERDużo emocji dostarczyła nam także przejażdżka wodna ANACONDA czy ATLANTIS - spływ rwącą rzeką w specjalnych, kilkuosobowych pontonach na długości ponad 500 metrów, to prawdziwa podróż do zaginionego lądu – Atlantydy. „Po ekstremalnych szaleństwach doskonale bawiliśmy się w strefie dla młodszych: duża Karuzela Bajkowa „Sissi”, przejażdżka jeepem po safari, karuzela „Super Pompa”, gdzie jeżdżąc dookoła pięknymi, kolorowymi wozami strażackimi gasiliśmy ogień, kolejka „Farma Krasnali”, spływ łódki „Wyspa Skarbów” czy karuzela „Latające Huśtawki”. Wielkim powodzeniem cieszyły się samochodziki Formuła 1 oraz  zjeżdżalnia „Arctic Fun”. Kolejka górska „Mars Coaster” pozwoliła poczuć się wszystkim jak na Marsie. Największy rodzinny Roller Coaster „Energuś” dostarczył nam także wielu ekscytujących wrażeń. Z kolei familijny Roller Coaster Boomerang poruszał się do przodu i do tyłu. Nie sposób wymienić wszystkich przejażdżek, na których byliśmy.

Nadwątlone siły zregenerowaliśmy w restauracji „Frytkomania”, gdzie zjedliśmy frytki i wypiliśmy pyszny napój. Po godzinie 18.00 zakończyliśmy naszą zabawę, jako jedni z ostatnich gości Parku Rozrywki. Wspaniała zabawa, moc przeżyć, ekstremalna rozrywka i uśmiech na twarzach – tak można określić nasz wyjazd!!

Wycieczkę zorganizowała pani Aleksandra Smolec przy pomocy pani Elżbiety Papaj. Ponadto w opiece pomagali: pan Dariusz Smolec, pani Małgorzata Zdrada oraz pani Małgorzata Maślanka. Wszystkim opiekunom serdecznie dziękujemy!!!

Galeria zdjęć

Wycieczka w Bieszczady - wspomnienia

SuperUser.

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że krajobraz Bieszczad jest po prostu niesamowity. Widać to szczególnie podczas wędrówek. Przyroda zachwyca, a świeże powietrze wypełnia płuca. Na tym terenie przeważają lasy, a spotkać w nich można wilki, niedźwiedzie, żbiki czy rysie. W Bieszczadach mamy 100-procentowy kontakt z naturą. Nie dziwimy się więc, że propozycja wyjazdu w Bieszczady, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gołczy oraz Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Szreniawie. Opiekunowie wycieczki: p. Jolanta Szlachta, p. Elżbieta Papaj, p. Teresa Maślanka, p. Małgorzata Studzińska zabrali  aż 44 uczniów.

Dnia 16 maja 2018 r. o godzinie 7:00 wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę  do Soliny. Jest to miejscowość, której nazwę zna większość Polaków. Mieszkaliśmy w centrum Soliny, przy zaporze, w pięknym hotelu  "Halicz". Wycieczkę rozpoczęliśmy przejazdem Bieszczadzką Kolejką Leśną, najwyżej położoną linią wąskotorową w Polsce.  Powstała ona pod koniec XIX wieku jako kolej Nowy Łupków – Cisna, eksploatowana była gospodarczo do 1994 roku do transportu drewna i przewozu osób. Od 1997 roku funkcjonuje ponownie jako atrakcja turystyczna. Ponieważ bazą kolejki jest stacja w Majdanie, odbyliśmy podróż: Majdan - Balnica (blisko  granicy polsko-słowackiej) - Majdan. W trakcie przejazdu podziwialiśmy piękne krajobrazy Bieszczad.

Na wycieczce duże zainteresowanie wzbudziła wizyta w Elektrowni Wodnej Solina-Myczkowce. Spędziliśmy tam około godziny. Ucieszyliśmy się, że wnętrze zapory można zwiedzać! Wizytę zaczęliśmy od  filmu, który wyjaśnił nam mechanikę zapory i procesy, które w niej zachodzą. Następnie podzielono nas na 2 grupy i z  przewodnikiem, poszliśmy  do wnętrza kompleksu. Warto pamiętać, że wewnątrz zapory panuje stała temperatura 7-8 ºC oraz 100% wilgotność. Do pokonania mieliśmy około 100 stopni schodów. Zapora to  inwestycja z lat 60-tych. Równie ważna jest elektrownia znajdująca się w jej wnętrzu. Częściowo elementy elektrowni poznaliśmy podczas zwiedzania wnętrza zapory. Prawdziwe mechaniczne serce elektrowni znajduje się jednak

12.06.2018 Czego możemy nauczyć się od pszczół

SuperUser.

12 czerwca odwiedził naszą szkołę Mistrz Pszczelarstwa - pan Sylwester Bełtowicz z pasieki "Kordecki i wnukowie" z Kaliny Wielkiej. Z wielką pasją przestawił nam tajniki swojego zawodu, ale przede wszystkim zaprezentował niezwykłe stworzenia, jakimi są pszczoły.

Uczniowie klas II i IV, którzy uczestniczyli w spotkaniu dowiedzieli się, skąd bierze się i jak powstaje miód oraz jakie cenne właściwości posiada, jakie zwyczaje mają pszczoły, jak i dlaczego należy chronić te owady. Pan pszczelarz przedstawił ciekawostki na temat pszczół i pszczelarstwa. Uczniowie mogli zajrzeć do wnętrza ula, powąchać plaster wosku, poznać nazwy i przeznaczenie narzędzi wykorzystywanych podczas pracy przy pszczołach i miodzie, przymierzyć elementy codziennego stroju pszczelarza, dowiedzieli się także, czego od mądrych i pracowitych pszczół możemy się nauczyć.  Był też czas na zadawanie pytań, który dzieci wykorzystały bardzo skrupulatnie, zadając wiele pytań, na które pan Sylwester niestrudzenie i interesująco odpowiadał. To była bardzo zajmująca lekcja.

Spotkanie związane było z akcją "Pszczoły uczą dzieci segregacji śmieci" organizowaną przez WFOSGW w Krakowie oraz Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com