Polish English French German


28.11.2018 Andrzejki w klasie IV a

MK.

W dniu 28 listopada w klasie IV a było spotkanie Andrzejkowe. Zanim zaczęliśmy naszą zabawę dowiedzieliśmy się kilku informacji na temat Andrzejek. Chwilę później uczniowie podchodzili do stanowisk z wróżbami. Na początek każdy wybierał imię ukochanego lub ukochanej przebijając szpilką serce. Kolejnym zadaniem były kubeczki z różnymi przedmiotami (pierścionek, różaniec, cukierek, samochód, moneta) wskazującymi na ważne wydarzenia w życiu. Następnie uczniowie wybierali sobie kolor i wysłuchiwali przepowiedni. Potem były wróżby polegające na wybraniu ulubionego kwiatu i otrzymaniu wyjaśnienia, co dany kwiat „przepowiada”. Przy kolejnym stanowisku uczniowie wybierali kartkę z osobistą przepowiednią. Następnie uczniowie wybierali sobie jakieś życzenie i rzucali monetą do miski. Jeżeli moneta wpadła do miski, wtedy życzenie to ma się spełnić. Po przejściu przez wszystkie stanowiska był „wyścig butów” przeprowadzony osobno dla dziewczyn i chłopców. Osoby, których but przeszedł przez próg, pierwsze wyjdą za mąż. Po maratonie wróżb była pora na poczęstunek i odpoczynek. Klasowe Andrzejki były dla uczniów świetną zabawą i miłą formą wspólnego spędzenia czasu.

A. Smolec

Galeria zdjęć

06.12.2018 Wizyta Mikołaja

MM.

6 grudzień to data niezwykła. Na ten dzień czekają wszystkie dzieci. Dorośli również. W czwartek do oddziału przedszkolnego Biedroneczki przyszedł długo wyczekiwany gość - Mikołaj. Dumny z wielką siwą brodą i ciepłym uśmiechem. W tym roku przyszedł z pomocnikami. Towarzyszyły mu dwie śnieżynki, oraz uroczy elf. Przedszkolaki z dumą odbierały swoje prezenty oraz odpowiadały na pytania Mikołaja. Niesamowite przeżycie. Mamy nadzieję, że Was również odwiedzi. Ale czy byliście grzeczni cały rok??
Serdecznie dziękuję w imieniu swoim oraz wszystkich rodziców dzieci z oddziału przedszkolnego Biedroneczki Pani Katarzynie Farot oraz mężowi za zaangażowanie w życie przedszkola. Dziękuje również wszystkim osobą, które włączyły się w organizację tego wydarzenia: Pani Annie Kosteckiej oraz Panu Szymonowi Domnicz. 
K. Dudek
P.S. Mikołaj odwiedził również dzieci w innych klasach, zapraszamy do oglądania galerii zdjęć

Niezwykła wycieczka

MM.

Uczniowie oddziału przedszkolnego Biedroneczki  odwiedzili niezwykłe miejsce: Fabrykę bombek choinkowych w Miechowie. Miejsce kolorowe i magiczne, gdzie powstają prawdziwe dzieła sztuki. Oni również przez chwilę byli artystami i tworzyli swoje dzieła. Z zapałem, skupieniem i uśmiechem na twarzy. Ich śladami podążyły również oddziały zero. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

KD

29.11.2018 Andrzejkowe wróżby

MK.

W miniony czwartek ważny dzień dla uczniów - "Andrzejki". Po wspólnej zabawie tanecznej na hali sportowej uczniowie klasy III b wraz z wychowawcą p. Danutą Ochocką - Dymek zaprosili młodszych kolegów z klasy I a na "lekcję wróżb". Uczniowie poznali swoją bliższą i dalszą przyszłość - oczywiście z przymrużeniem oka:). Uśmiechów było co nie miara, a niektóre wróżby np. o jedzeniu zbyt wielu słodyczy musieliśmy przemilczeć, gdyż na koniec czekała pierwszoklasistów słodka niespodzianka.

Galeria zdjęć

Galeria zdjęć z zabawy andrzejkowej

# TEG 2018 Tydzień Edukacji Globalnej

MK.

#TEG Tydzień Edukacji Globalnej już za nami. W tym roku w swoich działaniach podczas TEG skupiliśmy się na uczniach klas I - III.

W poniedziałek uczniowie uczęszczający na świetlicę wysłuchali bajki o pięknej księżniczce Bułan, niezdrowej zazdrości ze strony jej ojca, a także sile prawdziwej miłości. Bajka "Słońce i księżyc" poruszyła problematykę następujących po sobie dnia i nocy i tego, jak jest to ważne do tego, abyśmy mogli żyć i korzystać z darów, które daje nam w ten sposób Ziemia.

We wtorek uczniowie klasy I a poznali misia Płatka i fokę Psotkę, którzy mieszkali w Grenlandii. Opowieść o przyjaźni, strachu przed wodą i w końcu ogromnej odwadze przybliżyła życie i problemy ludzi mieszkających w tej zimnej części świata.

Środa to kolejny dzień po hasłem Edukacji Globalnej, tym razem temat Fair Trade (Sprawiedliwego Handlu). Z klasą I a porozmawialiśmy o pochodzeniu bananów, pracy podczas ich zbiorów, a także podziale zysków z ich sprzedaży. Uczniowie świetnie poradzili sobie z tematem. Jako przykład produktów Fair Trade, który mogliśmy zobaczyć, dotknąć, a nawet zjeść była czekolada, kupiona w jednym z marketów. Tym samym cieszy fakt, że produkty Fair Trade dotarły już do nas.

W czwartek klasa I b również poruszyła tematykę sprawiedliwego podziału. Uczniowie wysłuchali opowiadania o króliku i krabie, który swą mądrością wygrał z chytrością i przebiegłością królika. Uczniowie wykonali prace plastyczne obrazujące Królika i Kraba oraz dokonali sprawiedliwego podziału marchewek między nimi (które także sami wykonali).

Podczas TEG klasa III b rozmawiała, o tym jakie skarby ukrywa nasza Ziemia, a także, jak z nich mądrze korzystać.

Galeria zdjęć

29.11.2018 Andrzejki Wesołych Skrzatów

SuperUser.

29 listopada 2018 roku dzieci z oddziału "Wesołe Skrzaty" wzięły udział w Andrzejkach szkolnych w hali sportowej oraz zabawie zorganizowanej w swojej sali.
Wszystkim przedszkolakom dopisał dobry humor, chętnie brali udział we wspólnych tańcach.
Bardzo im się podobała możliwość przebrania za wróżki, księżniczki i superbohaterów. Ciekawe zabawy i prace plastyczne związane z tradycyjnymi andrzejkowymi wróżbami dopełniły atrakcji tego dnia. 
Teraz dzieci z niecierpliwością czekają na bal karnawałowy, jako kolejną okazję do tak wspaniałej wspólnej zabawy. 

27.11.2018r Wystawa modeli redukcyjnych

MM.

27 listopada uczniowie klas VIIA i VIIB odwiedzili wystawę modeli redukcyjnych zorganizowaną przez Muzeum Kapuściane w Charsznicy.
Jak wyjaśnił oprowadzający po wystawie pan Marcin Durman modelarstwo redukcyjne polega na wiernym odtwarzaniu przedmiotów w ściśle określonej skali - w przypadku eksponatów zgromadzonych w sali muzeum wynosi ona 1:35. 
Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z modelami pojazdów wojskowych oraz samolotów z okresu I i II wojny światowej oraz współczesnych.

Głównym celem wyjazdu była wystawa modeli, ale przy okazji uczestnicy wycieczki obejrzeli również pozostałe eksponaty zgromadzone w muzeum - przedmioty codziennego użytku oraz narzędzia rolnicze sprzed lat. Okazało się, że w wielu wypadkach nie byli w stanie odgadnąć funkcji danej rzeczy...

A.N.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com