Polish English French German


13.09.2018 Klasa IIb z wizytą w Dworku "Zacisze"

SuperUser.

13 września uczniowie klasy IIB, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy, odwiedzili Dworek „Zacisze” w Miechowie. Dzieci pracowały twórczo i poznawały historię tego miejsca. Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała zabawie i pieczeniu kiełbasek na grillu. Po aktywnie spędzonych godzinach przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie i powrót do domów.

Tekst i zdjęcia: P. Olchawa

Galeria zdjęć

13.09.2018 Spotkanie pierwszoklasistów z przedstawicielem Policji

SuperUser.

        13 września 2018 r. uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielką Powiatowej Komendy Policji w Miechowie st. sierż. Lidią Kyzioł. 

Dzieci uczyły się zasad ruchu drogowego, rozmawiały na temat zachowania bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i do domu. Poznały również bezpieczne zasady jazdy rowerem i samochodem osobowym  z rodzicami. Przypomniały sobie o konieczności noszenia odblasków na rękach i tornistrach. Uczyły się zachowań w sytuacjach niebezpiecznych.

Spotkanie bardzo podobało się wszystkim pierwszoklasistom.

Galeria zdjęć

11.09.2018 Chłopska Szkoła Biznesu w Szkole Podstawowej w Gołczy

SuperUser.

W dniu 11 września gimnazjaliści ze Szkoły Podstawowej w Gołczy sprawdzali swoje przedsiębiorcze umiejętności podczas rozgrywki „Chłopskiej Szkoły Biznesu”, przeprowadzonej przez pracowników Młodzieżowego Centrum Kariery w Miechowie.
Była to okazja do wprowadzenia młodzieży w zagadnienia ekonomiczne, mechanizmy wolnego rynku takie jak popyt, podaż, cena, koszty produkcji i inne.
W rozgrywce wzięli udział najstarsi uczniowie szkoły, czyli trzecioklasiści, którzy już niedługo będą podejmować pierwsze decyzje edukacyjno-zawodowe. Taka zabawowa forma pokazania mechanizmów wolnego rynku, może będzie dla kogoś inspiracją, by w przyszłości pomyśleć o założeniu własnej działalności gospodarczej.
Młodzież świetnie sobie poradziła z symulacją sprzedaży czy negocjacji handlowych. Podczas rozgrywki widać było duże zaangażowanie, ale przede wszystkim uśmiech na twarzach młodych „przedsiębiorców”. Najlepsi otrzymali symboliczne upominki-materiały promocyjne OHP.  
Warsztaty w Szkole Podstawowej w Gołczy odbyły się na zaproszenie Pani Elżbiety Kwapień – pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego prowadzącego program "SPInKa".

Fot.1Fot.2

Fot.1, 2 Rozgrywka Chłopskiej Szkoły Biznesu i wręczenie upominków dla zwycięzców.

Tekst – Magdalena Pilawska
Zdjęcia – Monika Szarek

10.09.2018 Co nowego u przedszkolaków...

SuperUser.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych 0a oraz Biedroneczki bardzo chętnie wychodzą na spacery. Pogoda dopisuje, więc codziennie mogą spędzić kilka miłych chwil na świeżym powietrzu.

Dzisiejszy spacer połączony był z zajęciami plastycznymi. Mali artyści mieli do wykorzystania kolorową kredę oraz tyle miejsca, ile tylko chcieli. Pomysłów było bardzo wiele. Pojawiły się domki, kwiatki, serca i wiele innych ciekawych rzeczy. A po minach przedszkolaków można wnioskować, że bawili się doskonale. Sami zobaczcie na zdjęciach.

Zapraszamy!

Galeria zdjęć

K. Dudek

08.09.2018 "Gołębie wolności nad Miechowem" - plener malarski dla dzieci i młodzieży

SuperUser.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z relacją z pleneru malarskiego dla dzieci i młodzieży, który odbył się 8 września w Miechowie w ramach 26. Europejskich Dni Dziedzictwa oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Gołębie wolności nad Miechowem" to tytuł wydarzenia zorganizowanego przez BWA u "Jaksy", w którym wsród 60 uczestników ze szkoł podstawowych z całego powiatu z sukcesami wzięli też udział nasi uczniowie. Miło nam przekazać informację, że w kategorii 9-12 lat III miejsce zajęła Karolina Smolec z klasy V a,  wyróżniona została Karolina Grzanka z tej samej klasy. Gratulujemy dziewczynkom!

W imieniu organizatorów zapraszamy do galerii zdjęć BWA "U Jaksy" w Miechowie.

08.09.2018 Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

SuperUser.

W minioną sobotę odbyło się w całej Polsce kolejne "Narodowe Czytanie". Tegoroczną lekturą jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Lektura nie jest przypadkowa - już za kilka tygodni będziemy świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a akcja "Przedwiośnia" toczy się w okresie pierwszej wojny światowej oraz w pierwszych latach po jej zakończeniu.
W tym roku "Narodowe Czytanie" w naszej gminie odbywało się w Mostku, w siedzibie "Klubu Senior +" i miało szczególnie uroczysty charakter, bowiem wziął w nim udział Wojewoda Małopolski pan Piotr Ćwik.
W akcję włączyli się również uczniowie naszej szkoły - w charakterze lektorów wystąpili Mateusz Kowalczyk z klasy IIIB gimnazjum oraz Ania Skotnicka z klasy IVA, Karolina Piega z klasy VIIIA recytowała wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. "Moja piosnka II", natomiast prowadzącymi całą uroczystość byli Amelia Walczak z klasy IIIB gimnazjum oraz Piotr Nawrot z klasy VIIA.
Pomimo, że aura nas nie rozpieszczała, niebo było pochmurne i w każdej chwili groziło deszczem, uroczystość przebiegała w miłej atmosferze i wszyscy obecni z zainteresowaniem słuchali przedstawianych fragmentów dzieła Stefana Żeromskiego.
Na zakończenie wszyscy występujący otrzymali egzemplarze "Przedwiośnia" z pamiątkową pieczęcią Prezydenta RP, natomiast kolejne 100 książek rozlosowano wśród publiczności.

Galeria zdjęć

A. Nawrot

06.09.2018 Zebranie z rodzicami

SuperUser.

Informujemy, że w 06.09.2018 (czwartek) odbędzie się w naszej szkole ZEBRANIE Z RODZICAMI wg następującego porządku:

15:30 – klasy I-III (spotkanie z wychowawcami)

16:15 – zebranie ogólne (aula szkolna)

17:00 – klasy IV-VIII i III oddziały gimnazjalne (spotkanie z wychowawcami)

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com