Polish English French German


14.12.2018r. Coraz bliżej Święta....

MM.

W naszej auli stoi piękna choinka, a uczniowie klas IIIa i IIIb, w imieniu całej społeczności szkolnej, powodowani wieloletnią tradycją odwiedzili gołeckie instytucje z życzeniami i pięknymi stroikami.

Reprezentacja uczniów odwiedziła w piątek Urząd Gminy, Ośrodek Zdrowia, Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury, Bank, Sarię, Lecznicę zwierząt, gołeckie sklepy i firmy - naszych przyjaciół i darczyńców.

Wszędzie zabrzmiała kolęda i płynące z serca życzenia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

zobacz więcej

11.12.2018 Wycieczka do Krakowa

MM.

            11 grudnia 2018 roku uczniowie szkoły podstawowej (klasa Vb) i gimnazjum (klasa IIIa)  byli na wycieczce w Krakowie. Celem wyjazdu był park trampolin GOjump  - jedno z popularniejszych miejsc na sportowo-rozrywkowej mapie Krakowa oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej i HistoryLand.

            W parku trampolin uczniowie rozpoczęli zabawę od rozgrzewki z trenerem, który nie tylko przygotował ich do zabawy, ale również przypomniał zasady bezpiecznego korzystania z trampolin. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Część młodzieży wykazała się umiejętnością wykonywania różnego typu salt i przewrotów, inni woleli spokojne skoki. Pobyt w GOjump sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowania sportem, a przede wszystkim uświadomił uczniom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg. Wszyscy świetnie się bawili. Niestety godzina szybko minęła.

            Po wspaniałej zabawie w parku trampolin uczniowie podzielili się na dwie grupy. Młodzież gimnazjalna pojechała do Muzeum Inżynierii Miejskiej a uczniowie szkoły podstawowej do HistoryLandu.

Konkurs „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II” - nasze prace

SuperUser.

Uczniowie szkoły podstawowej kl. 1 - 6 oraz oddział przedszkolny wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ubierzmy choinkę dla św. Jana Pawła II”. Celem konkursu było stworzenie świątecznych ozdób oraz wzbudzenie zainteresowania osobą oraz pontyfikatem Ojca Świętego Jana Pawła II. 

W konkursie udział wzięło 26 uczniów a są nimi: Urszula Brożek, Kornelia Popczyk, Oliwia Rolka, Natalia Gąsior, Mateusz Żaba, Klaudia Piechulska, Karolina Maślanka, Bartłomiej Dziubka, Krystian Murowański, Natalia Kiszka, Patrycja Seweryn, Błażej Idzik, Maja Bielach, Mateusz Filus, Patrycja Szopa, Natalia Rachwał, Nikola Rachwał, Kacper Dudek, Maia Pacia, Patrycja Cegła , Martyna Piwowarczyk, Anna Jędrzejczyk, Filip Żabicki, Jakub Filus, Karolina Magoska, Patrycja Kędzierska. 

Prace plastyczne zostały przesłane do Instytutu Dialogu Międzykulturowego im . Jana Pawła II w Krakowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i życzymy powodzenia w finale.

Anna Kędzierska

Galeria zdjęć

6.12.2018 Mikołaj u "Wesołych Skrzatów"

MK.

6 grudnia 2018r. dzieci z oddziału przedszkolnego „Wesołe Skrzaty” odwiedził Mikołaj. Przyniósł dzieciom piękne prezenty. By mógł chwilę odpocząć dzieci zaśpiewały dla niego piękną piosenkę -

„Dzyń, dzyń dzwonią dzwoneczki

Szu, szu jadą saneczki

Skrzyp, skrzyp ktoś się skrada

Paczki już wykłada.

Był biskupem Miry, Mikołaj nasz Święty

Ludziom po kryjomu rozdawał prezenty

Teraz w noc grudniową podarki przynosi

I by były grzeczne dzieci prosi…..”

Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości. Zaprosiły Mikołaja, aby przyszedł za rok.

Dziękujemy pomocnikom Mikołaja, paniom - Agnieszce Skotnickiej, Ewelinie Derdaś i Joannie Bednarczyk.

A. Cencek

Galeria zdjęć

28.11.2018 Warsztaty E-WORDS

MK.

 Uczniowie klas ósmych i klasy III B gimnazjum wzięli udział w warsztatach E-WORDS, prowadzonych przez Panią Doktor Agnieszkę Zajączkowską-Dróżdż z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie miało na celu szerzenie tolerancji wśród młodzieży między innymi poprzez dialog międzykulturowy, działając bez uprzedzeń, podnosząc jej świadomość na temat takich procesów i ich konsekwencji, uczestnicy za pomocą środków edukacyjnych i edukacji rówieśniczej, poznali podstawowy instrument rozwoju umiejętności przekrojowych wśród młodych obywateli dzisiejszej wielokulturowej Europy. Poprzez innowacyjną analizę kluczowych słów, E-WORDS promuje refleksję i debatę na temat europejskiej różnorodności kulturowej i wspólnych wartości w celu promowania pokoju, pojednania i szacunku. Uczniowie rozmawiali o tym, jak można zwalczać rasizm, o poszanowaniu inności, szacunku dla grup mniejszości. Poruszony został też temat Praw Człowieka i Praw Dziecka, gdzie są one respektowane a gdzie nie wygląda to dobrze tak jak np. w Chinach czy Afganistanie.

Dziękujemy Pani Dyrektor Zdzisławie Kyć za wyrażenie zgody na udział uczniów w Warsztatach E-WORDS.

Galeria zdjęć

29.11.2018 Wycieczka do Fabryki Bombek w Miechowie

MK.

W dniu 29 listopada 2018 r. uczniowie klas IVa i IV b odwiedzili  Fabrykę Bombek „ Decora”  w Miechowie. Fabryka słynie z produkcji artystycznych, ręcznie dekorowanych bombek i ozdób szklanych.

Na początku uczniowie brali udział w warsztatach malowania bombek pod czujnym okiem pań dekoratorek. Każde dziecko miało dostęp do pędzli, farb akrylowych i wzbudzających największy zachwyt brokatów w pracowni zakładu. Możliwość samodzielnego ozdabiania bombek według własnego pomysłu była dla nich wielkim przeżyciem. Udekorowane bombki ustawiano na stojaku do suszenia, a następnie zapakowano w kartonik z imieniem dziecka po to, aby każdy otrzymał swoją bombkę. Na zakończenie wycieczki każde dziecko otrzymało wykonane przez siebie dzieło.

W fabryce,  pod opieką przewodnika, uczniowie zapoznali się z kolejnymi etapami produkcji ozdób choinkowych,  począwszy od procesu wydmuchiwania z masy szklanej przez wysrebrzanie, ręczne malowanie i ozdabianie bombek, a skończywszy na ostatnim etapie: pakowaniu do pudełek i przygotowaniu do transportu. Dzieci oglądały również ekspozycje  ozdób produkowanych w zakładzie, nawet tych, które wykonane były na specjalne zamówienia. Na koniec można było zakupić różnorodne ozdoby choinkowe  w sklepiku. No i oprócz własnoręcznie malowanych bombek zostało po warsztatach coś jeszcze – brokat, którym wszyscy byli przyozdobieni!

Po zakończeniu wizyty w fabryce bombek udaliśmy się na basen oraz na kręgle. Czas tam spędzony był dobrym sposobem na relaks. W drodze powrotnej wszyscy dzielili się swoimi wrażeniami. Ta wycieczka była świetną zabawą dla wszystkich uczestników.

A. Smolec

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com