Polish English French German


12.09.2018 Dywizjon 303. Historia prawdziwa

SuperUser.

W środowe przedpołudnie 12 września uczniowie starszych klas mieli sposobność zobaczyć film oparty na bestsellerze Arkadego Fiedlera, opowiadający niezwykłą i pełną poświęcenia historię polskich asów przestworzy takich jak: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić czy Witold Tolo Łokuciewski, tworzących elitarną jednostkę Dywizjonu 303, który nie miał sobie równych. Śmiało można powiedzieć, że nikt nie latał tak, jak oni.

W tragicznych czasach II wojny światowej, kiedy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa ispektakularnych akcji podczas bitwy o Anglię.

Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być dla nas współczesnych młodych Polaków przykładem tego, czym jest prawdziwe bohaterstwo.

UWAGA!!! 26.09.2018 ODBLASKOWA ŚRODA

SuperUser.

W związku z realizacją akcji "Odblaskowa szkoła" bardzo prosimy wszystkich uczniów o przyniesienie na środę 26 września elementów odblaskowych np. opasek, zawieszek, breloków oraz kamizelek odblaskowych.
Każda klasa będzie miała wykonane pamiątkowe zdjęcie w odblaskach.

19.09.2018 Mózg i jego zagadki - warsztaty

SuperUser.

19 września w bibliotece w Gołczy zorganizowano cykl warsztatów edukacyjnych pod hasłem „Mózg i jego zagadki”.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy Ia i Ib, klasy IVa, Klasy VIIa i VIIb oraz dorośli i seniorzy z Klubu Senior+ w Mostku.

Uczestnicy spotkania razem z prelegentką odkrywali tajemnice ludzkiego mózgu i role poszczególnych jego części. Dla najmłodszych pani Wanda przygotowała model mózgu uszyty z różowego kocyka, który wzbudził zachwyt dzieci.

Podczas zajęć można było się dowiedzieć co lubi nasz mózg i jak dobrze go odżywiać, oraz dlaczego jedne rzeczy zapamiętujemy z łatwością a niektóre sprawiają nam straszny problem.

Spotkaniom towarzyszyły zadania przygotowane w oparciu o konkretna literaturę, bo - jak zapewniała pani Wanda - warto ćwiczyć swój mózg by zachować go w jak najlepszej formie.

Warsztaty prowadziła dr Wandę Matras-Mastalerz, certyfikowany trener stymulacji pamięci i rozwoju intelektu, współpracownik Uniwersytetu Dzieci i Rodziców przy UP w Krakowie oraz kilkunastu małopolskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Książka na receptę dla małych i dużych" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.


Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

w ramach programu Partnerstwo dla książki. 

A. Skotnicka BiOAK

Konkurs "Odblaskowa szkoła"

SuperUser.

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w konkursie „ODBLASKOWA SZKOŁA” organizowanym przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Krakowie oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.
Realizacja założeń konkursu odbędzie się we wrześniu i październiku bieżącego roku szkolnego. 

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Daje możliwość wykazania, że ich szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Dla najbardziej aktywnych szkół i społeczności lokalnych, realizujących ideę wyposażania uczniów w elementy odblaskowe przewidziane zostały nagrody pieniężne, rzeczowe oraz certyfikaty.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSACH I INNYCH DZIAŁANIACH PODEJMOWANYCH W RAMACH AKCJI „ODBLASKOWA SZKOŁA”.

Szczegółowy regulamin akcji „Odblaskowa szkoła” został umieszczony na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Krakowie.

M. Król

"Książkowe maniery" - warsztaty savoir vivre dla młodzieży w gołczańskiej bibliotece

SuperUser.

O tym, że warto być świadomym utrwalonych przez tradycję dobrych obyczajów, których codzienne stosowanie w znaczący sposób wpływa na jakość naszego życia oraz tworzonych przez nas wzajemnych relacji, przekonali się uczniowie z klas VIII szkoły podstawowej oraz z klas III gimnazjum podczas zorganizowanych w bibliotece w Gołczy warsztatów savoir-vivre.

Zajęcia pod tytułem "Książkowe maniery" miały pokazać młodym uczestnikom postawy kulturalnego stylu bycia w różnych sytuacjach. Savoir vivre jest bowiem sztuką życia w społeczeństwie, uniwersalnym kodem, dzięki któremu postrzegani jesteśmy jako osoby kulturalne.

Warsztaty prowadzone były w oparciu o wybraną literaturę i zostały podzielone na bloki tematyczne: sposób powitania, podania ręki, przy stole,  jak cię widzą tak cię piszą.

Uczestnicy zajęć mogli sprawdzić i uzupełnić swoją wiedzę w tym zakresie. Dla najbardziej aktywnych przewidziane były odznaki przekonujące, że "kultura jest cool!"

Prowadząca zajęcia pani Maria zadbała o to, by uczestnicy się nie nudzili uzupełniając przekazywane informacje historycznymi ciekawostkami i rekwizytami, jak np. repliki XVI-wiecznych sztućców, czy dworskie nakrycia głowy.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Książka na receptę dla małych i dużych" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

A. Skotnicka, BiOAK

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAK.

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com