Polish English French German


05.12.2019r. Mikołajkowy AVATAR klasy 6b

MM.

W dniu 5.12.2019r. uczniowie z klasy 6b, w ramach mikołajek, udali się do krakowskiego klubu AVATAR CENTRALA RUCHU i FUN CLIMB. Strefa wspinaczkowa FUN CLIMB to sport, zabawa i miejsce na aktywne spędzenie czasu.
Znajduje się tam 12 wspinaczkowych przeszkód, z których każda stanowi inne wyzwanie. Można zmierzyć się ze swoimi słabościami, wykonując Skok Tarzana do Banana i pokonać grawitację!

Większość uczestników była na takiej ściance po raz pierwszy i trochę obawiali się zajęć na wysokości. Obawy były jednak niepotrzebne, gdyż zajęcia prowadzili bardzo sympatyczni instruktorzy.

Po krótkim szkoleniu i rozgrzewce, wszyscy uczestnicy mogli wspinać się na szczyt. Nie było to jednak takie proste i wymagało dużej siły rąk i sprawności fizycznej. Część grupy radziła sobie lepiej, inni zaś woleli prostsze tory wspinaczkowe lub skoki na trampolinach.  

Uczniowie asekurując swoich kolegów pamiętali, że na ścianie najważniejsza nie jest sprawność fizyczna tylko umiejętność pracy w zespole, współpraca i zaufanie. Niektórzy po raz pierwszy w życiu mieli okazję w tak spektakularny sposób zmierzyć się z barierami. Dlatego takie zajęcia to również szkoła charakteru, szacunku i odpowiedzialności.

Wszyscy byli zadowolony z takiej formy spędzania czasu wolnego.  

EK

zdjęcia

5.12.2019 Wyjazd na koncert do Galerii "U Jaksy" w Miechowie

MK.

W dniu 5 grudnia 2019 r. uczniowie klasy Va pojechali  na koncert Jakuba Mietły  „Z akordeonem dookoła świata”. Do stacji Galeria "U Jaksy" zajechała lokomotywa napędzana przez akordeon, która zabrała młodzież w niesamowitą podróż. Uczniowie ze Szkół Podstawowych z Miechowa, Gołczy, Książa Małego, Bukowskiej Woli, Jaksic i Pogwizdowa wysłuchali koncertu akordeonowego w wykonaniu Jakuba Mietły. Muzyk (wykładowca w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej) opowiedział kiedy i gdzie skonstruowano pierwszy akordeon, z jakich części się składa oraz w jaki sposób działa. Młodzież wysłuchała utworów z Italii, Francji, Stanów Zjednoczonych, Argentyny, Izraela, Rosji, Bałkanów i Polski. Wirtuoz obiecał że niedługo powróci do Miechowa. To był piękny koncert, pełen prawdziwych i niezapomnianych emocji!

Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi Olchawie za zaproszenie nas na tą niesamowitą podróż z akordeonem poprzez style muzyczne z różnych stron świata.

Galeria zdjęć

Konkurs językowy "All about me"

MK.

W dniu 28 listopada 2019 r. odbył się konkurs z języka angielskiego dla uczniów klas czwartych. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Konkurs polegał na przygotowaniu projektów w języku angielskim na swój temat. Uczestnicy wykonali w szkole projekt językowo-plastyczny. Ich zadaniem było samodzielne napisanie tekstu o sobie w języku angielskim. Opis zawierał takie informacje jak: imię i nazwisko, wiek, narodowość, miejsce zamieszkania, klasa w szkole, umiejętności, rodzina, ulubione przedmioty szkolne, co lubią, a czego nie lubią, zwierzątka domowe, przyjaciele, ulubiony sport, film, aktor, itd.

Prace miały być ozdobione zdjęciami i obrazkami nawiązującymi do treści tekstu. Przy ocenie projektów Komisja brała pod uwagę: poprawność użytego słownictwa oraz struktur gramatycznych, estetykę i pomysłowość wykonanej pracy.

Wyniki konkursu:

 I miejsce: Amelia Jamroży

II miejsce: Karolina Sobczyk

III miejsce: Kamila Kyzioł

Wyróżnienia: Patrycja Kędzierska, Dominika Kubik, Zuzanna Schab

Pozostali uczestnicy: Filip Konieczny, Nadia Kowalska, Mikołaj Satora i Martyna Warchoł

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Galeria zdjęć

22.11.2019 Wycieczka do Centrum Bajki w Pacanowie

MK.

22 listopada odbyła się szkolna wycieczka do Centrum Bajki w Pacanowie. Uczestniczyło w niej 43 uczniów. Celem wyjazdu edukacyjnego było rozwijanie wyobraźni dzieci poprzez ich aktywne uczestnictwo w zabawach interaktywnych oraz poszerzanie i utrwalanie wiadomości o bajkach i baśniach. Pacanów to cudowne bajkowe miejsce, w którym króluje Koziołek Matołek. Europejskie Centrum Bajki to niezwykły ośrodek, gdzie każdy może poczuć wiele tych najmilszych dziecięcych emocji. Centrum skupia się wokół świata fantazji, który nie tylko bawi, ale przede wszystkim uczy. Wyglądem przypomina babki  z piasku, które każdy z nas tworzył kiedyś bawiąc się w piaskownicy. Zaczyna się od tego, że rodzaj recepcji, czy kasy znajduje się pod olbrzymią rzeźbioną komodą, w około różne bajkowe przestrzenie.

Po przybyciu na miejsce podzieliliśmy się na 4 grupy, w których zwiedzaliśmy poszczególne elementy programu:

  1. Bajkowy Świat - to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi. To stworzona specjalnie z myślą o dzieciach wspólna podróż przez baśniowe krainy – pełna obrazów, dźwięków, barw, zaskoczeń. Jest to również podróż przez krainy geograficzne Europy, niosąca spotkanie z zamieszkującymi je stworami. Dzięki temu dzieci zauważają podobieństwa i różnice między baśniowymi światami różnych narodów. Wystawa została podzielona na strefy:Bajkowy Przedpokój, Garderoba Czarów,Mysia Dziura/Smocza Jama, Zaczarowany Dworzec Koziołka Matołka, Czarodziejski Ogród, Bajka Polska, Antresola Na Pniu, Skała Strachu, Zaczarowana Brama, Skarbnica Bajek. Ekspozycja uczy przez zabawę i poznawanie baśniowych fabuł. Umacnia wiarę dziecka w zwycięstwo dobra nad złem i nieuchronną karę dla tego co podłe i podstępne.

2) Kraina „Soria Moria” - interaktywna wystawa – opowieść oparta na fińskim systemie edukacji, nawiązuje do skandynawskich tradycji bajarskich, łącząc świat baśni, legend i podań krajów Północy z najnowocześniejszą technologią ekspozycyjną. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w grze – historii o dramatycznej narracji (zawiązanie akcji, akcja, rozwiązanie akcji.) Jej zadaniem było przedstawienie podstawowych elementów kultury nordyckiej.

28-29.11.2019 Mobilny Projekt Edukacyjny Naukowiej

MM.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w niecodziennych zajęciach, które pozwoliły im przybliżyć, poznać i lepiej zrozumieć niektóre działania różnych zjawisk z dziedziny nauk ścisłych i przyrodniczych. Podczas ciekawych doświadczeń można się było przekonać, że dzięki znajomości praw fizyki oraz przy wykorzystaniu prostych przedmiotów codziennego zastosowania, możliwe jest by na przykład zaparzyć herbatę w filiżance, za pomocą UWAGA…. Balonika i suszarki do włosów.

Godzinny pokaz prowadzony przez P. Katarzynę i P. Andrzeja pracowników Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon był NIESAMOWITYM doświadczeniem.

Zajęcia zostały zorganizowane dla wszystkich dzieci ze szkół z Gminy Gołcza. Mobilny Projekt Edukacyjny Naukowiej był zrealizowany dzięki współpracy pomiędzy Małopolskim Centrum Nauki Cogiteon, a Gminą Gołcza. 

zdjęcia

"I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem"...

MK.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.
(Jan Paweł II)

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom -  Rodzicom i dzieciom oraz pracownikom przedszkola, którzy przyczynili się do zebrania darów w akcji „I ty możesz zostać świętym Mikołajem". W roku szkolnym 2019/2020 nasze oddziały przedszkolne po raz pierwszy wzięły udział w tego typu zbiórce. Prezenty spakowaliśmy i mamy nadzieję, że choć troszkę umilą dzieciom ten trudny czas spędzony na oddziale Kardiologii i Kardiochirurgii w Szpitalu w Prokocimu.Tym bardziej, że będzie to okres świąteczny. DZIEKUJEMY!!!
#pomaganiejestpiekne #dobrowraca #pomagaszjesteswielki

A. Błaut

Galeria zdjęć

28.11.2019 Konkurs "Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II"

MM.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie zapraszają dzieci przedszkolne oraz uczniów z klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej do udziału w konkursie plastycznym zatytułowanym "Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II".
To czwarta edycja konkursu, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Zadaniem konkursowym będzie samodzielne stworzenie ozdoby świątecznej w formie zawieszki, którą będzie można udekorować choinkę bożonarodzeniową.

Opisane prace wraz z podpisaną zgodą rodziców należy przynieść do szkoły do dnia 06.12.2019r. do pani Anny Kędzierskiej.

Szczegóły w regulaminie, który znajdziecie Państwo w załączniku oraz na stronie internetowej: https://idmjp2.pl/index.php/pl/1976-konkurs-plastyczny-ubierzmy-choinke-dla-jana-pawla-ii-2019

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com