Polish English French German


07.06.2018 Wycieczka do Chęcin

SuperUser.

W mijającym tygodniu postawiliśmy na zwiedzanie turystycznych perełek województwa świętokrzyskiego. We wtorek klasy III odwiedziły skansen w Tokarni, natomiast w czwartek uczniowie klasy VIb, VIa oraz kilku z kl. IVb i Va zwiedzali ruiny zamku królewskiego w Chęcinach, a następnie mieli zajęcia warsztatowe w Centrum Nauki Leonarda da Vinci w podchęcińskim Podzamczu. Była to zatem podwójnie atrakcyjna propozycja dla uczniów i bardzo bogata w wiedzę wycieczka - najpierw podróż w czasie przez stulecia i bardzo obszerny wycinek polskiej historii przedstawiony nam w zajmujący sposób przez świętokrzyskiego przewodnika, pana Dominika. A potem skok z prędkością światła w nowoczesność do Centrum Nauki Leonarda da Vinci, gdzie oprócz aktywnego zwiedzania, eksperymentowania uczniowie wzięli udział w warsztatach przyrodniczych pod hasłem "Czy rośliny mają swoje spiżarnie". Przygotowywanie preparatów, praca z mikroskopem i prowadzenie wnikliwych obserwacji - niezwykła lekcja przyrody przygotowana przez pracowników Centrum Nauki. Ten dzień można uznać za bardzo udany.

Galeria zdjęć

05.06.2018 Trzecioklasiści w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni

SuperUser.

5 czerwca 2018 r. uczniowie z klas III a i III b byli na wspaniałej całodniowej wycieczce w Muzeum
Wsi Kieleckiej w Parku Etnograficznym w Tokarni. Oprócz zwiedzania skansenu, gdzie mogli zobaczyć
jak dawniej żyli ludzie, brali udział w dwóch zorganizowanych warsztatach:
1. Dawne gry i zabawy ludowe.
2. Jak żyły i uczyły się dzieci w dawnej wsi.
Dużą atrakcją dla dzieci było samodzielne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Do domu wróciliśmy
zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Galeria zdjęć (fot. P. Olchawa)

L. Przybyło, J. Wilk

Wicemistrzynie województwa małopolskiego!

SuperUser.

4 czerwca uczennice klas IV-tych uczestniczyły w zawodach sportowych w rodzinnej miejscowości Justyny Kowalczyk, Kasinie Małej.

Nasze dziewczyny po zaciętych meczach wywalczyły II miejsce w województwie małopolskim w ramach projektu "Kocham ręczną na Orliku".

Zabrakło trochę przysłowiowego "szczęścia sportowego" do udziału w finałach ogólnopolskich w Kaliszu. 

Mimo to wielkie gratulacje!

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Grzanka, Nikola Jamroży, Aleksandra Rusek, Edyta Studzińska, Patrycja Zębala, Karolina Maślanka, Oliwia Rolka, Patrycja Seweryn.

P. Wiszniewski

Galeria zdjęć

30.05.2018 Wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Miechowie

SuperUser.

W minioną środę (30 maja 2018 roku) uczniowie klas drugich naszej szkoły pod opieką wychowawczyń Marii Mikuły i Danuty Ochockiej-Dymek odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Miechowie. Mieli okazję obejrzeć nowoczesny budynek komendy oraz sprzęt będący na wyposażeniu policjantów. Spotkanie było dobrą okazją by bliżej poznać specyfikę zawodu policjanta, jak również przypomnieć zasady bezpiecznego wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.
Wizyta rozpoczęła się przed budynkiem komendy, gdzie czekali na uczniów ich przewodnicy sierż. Lidia Kyzioł oraz asp. szt. Marcin Jamroży.
Drugoklasiści w pierwszej kolejności zobaczyli sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie. Każdy z uczestników mógł usiąść za kierownicą radiowozu i motocykla policyjnego oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie. W dalszej części programu uczniowie zwiedzali budynek komendy. Mieli okazję zobaczyć Stanowisko Kierowania, dowiedzieli się na czym polega praca oficera dyżurnego i zapoznali się z wyposażeniem jego miejsca pracy. Przekonali się także jak działa system powiadamiania ratunkowego, kto odbiera telefon 997, a kto 112 i co się dalej dzieje po zgłoszeniu. Zobaczyli również pomieszczenia dla osób zatrzymanych, tzw. „areszty” (niestety tylko okiem kamery, gdyż w środku znajdowała się osoba zatrzymana przez policjantów), a także nowocześnie wyposażony pokój z lustrem weneckim, tzw. „niebieski pokój” służący do przesłuchań osób małoletnich oraz siłownię funkcjonariuszy.
Policjanci wykorzystali spotkanie z drugoklasistami by promować zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego wypoczynku w czasie wakacji. W związku z tym uczniowie zostali zaproszeni do sali konferencyjnej, gdzie odbyła się prelekcja na ten temat – otrzymali również  broszury, opaski na rękę i… cukierki z racji zbliżającego się Dnia Dziecka.
Na koniec spotkania dzieci mogły pobawić się w policjantów – zakładały kamizelki i czapki, pobierały odciski palców, zakładały kajdanki, oglądały broń.
Kulminacyjnym punktem wizyty w Komendzie Powiatowej Policji w Miechowie było zrobienie pamiątkowego zdjęcia przed budynkiem oraz podziękowanie sierż. Lidii Kyzioł oraz asp. szt. Marcinowi Jamrożemu za zaproszenie i miłe spotkanie, które wzbogaciło wiedzę dzieci na temat zawodu policjanta, wzmocniło umiejętności bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku oraz przyniosło wiele radości.
Przed powrotem do szkoły drugoklasiści schłodzili się lodami w jednej z miechowskich
lodziarni.

Galeria zdjęć

30.05.2018 Dzień Mamy i Taty w oddziale przedszkolnym Biedroneczki.

SuperUser.

W środę 30 maja o godzinie 12.30 w oddziale przedszkolnym Biedroneczki miała miejsce szczególna uroczystość. W tym dniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Mamy i Taty. Chociaż pogoda nie pozwoliła nam uczcić tego dnia na pięknym i specjalnie na ten dzień przystrojonym placu zabaw, to atrakcji nie zabrakło.

Najpierw dzieci wystąpiły przed swoimi rodzicami. Pięknie śpiewały oraz recytowały wiersze. Następnie przyszedł czas na upominki i oczywiście długo wyczekiwane lody. Kiedy już pogoda troszeczkę się poprawiła, udało nam się wyjść na boisko szkolne, gdzie czekały na nas atrakcje przygotowane specjalnie przez panią animatorkę - duże bańki, zabawy z chustą animacyjną oraz zwierzątka z baloników. Ten dzień był naprawdę szczególny. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

K. Dudek

Galeria zdjęć

01.06.2018 "Tymi ścieżkami chadzał Marszałek Piłsudski"

SuperUser.

Punktem kulminacyjnym X Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich, a jednocześnie nawiązaniem do zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości był patriotyczno-sportowy Dzień Dziecka, który odbył się w naszej szkole pod hasłem "Tymi ścieżkami chadzał Marszałek Piłsudski".

Tego dnia rano wszyscy uczniowie naszej szkoły - poczynając od najmłodszych przedszkolaków, na gimnazjalistach kończąc, spotkali się na boisku szkolnym. Akcentując biało-czerwone barwy, czy to w ubiorze, czy chorągiewkami, balonami lub transparentami, wysłuchali słów pani Dyrektor, która przypominała związki marszałka Józefa Piłsudskiego z naszymi okolicami. Następnie w rytm znanej piosenki "Płynie Wisła, płynie" barwnym korowodem udali się pod Urząd Gminy, by spotkać się z panem Wójtem, a następnie złożyć kwiaty pod tablicą upamiętniającą Józefa Piłsudskiego.

Po powrocie na plac szkolny młodsi uczniowie udali się na boisko w Wielkanocy, gdzie czekały na nich atrakcje Gminnego Dnia Dziecka, natomiast starsi ruszyli na wcześniej zaplanowane podchody, spacery, piesze i rowerowe wycieczki po naszej pięknej okolicy. Lepszej pogody nie mogliśmy sobie wymarzyć, toteż humory wszystkim dopisywały.

Galeria zdjęć: Patriotyczno-Sportowy Dzień Dziecka

Galeria zdjęć: Wycieczki i spacery po okolicy

Galeria zdjęć: Gminny Dzień Dziecka w Wielkanocy

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com