Polish English French German


"Klimat to temat"

MK.

Nasza szkoła brała udział w programie, w ramach którego uczniowie dyskutowali o konsekwencji zmiany klimatu na świecie i w naszym najbliższym otoczeniu oraz możliwości osobistego wpływu na ich ograniczenie lub łagodzenie w perspektywie lokalnej i globalnej. Wykonali plakaty apelujące o troskę nad klimatem naszej Ziemi i zmianę nawyków żywnościowych, a także tych związanych z codziennym życiem np. nie kupowanie reklamówek. Powstała również gazetka ścienna o takiej tematyce. Do projektu zaagażowali sie uczniowie klasy VIb wraz  z realizatorem projektu, panią Elą Bonemberg.

Jednocześnie w młodsi koledzy z klasy I a wraz z p. Mariolą Król, poruszali tematy związane z ochroną środowiska i sprawiedliwym handlem (Fair Trade).

Za udział w programie szkoła oraz nauczyciele uzyskali zaświadczenia.

Galeria zdjęć

Piszę ciekawie - warsztaty pisarskie

MK.

     Podczas tegorocznych ferii uczniowie klasy 8b uczestniczyli w warsztatach pisarskich, podczas których twórczo pracowali, pobudzali swoją wyobraźnię, poznawali tajniki twórczego opowiadania, redagowali teksty argumentacyjne, zwracali się z różnymi apelami do szerokiego grona odbiorców, zapraszali, ogłaszali, zawiadamiali, czyli doskonalili pisanie użytkowych form wypowiedzi. Udało się ich przekonać, że pisanie może być łatwe i przyjemne a pomysły same przychodzą do głowy. Jest jednak pewien warunek, należy przeczytać WSZYSTKIE OBOWIĄZKOWE LEKTURY SZKOLNE!

      W tym roku pierwszy ważny sprawdzian w życiu każdego ósmoklasisty, uczestnicy warsztatów mają nadzieję, że dzięki pracy twórczej, wielu inspiracjom, wskazówkom i pomysłom na pisanie dostarczonym podczas zajęć, uda im się skorzystać i dobrze napisać egzamin.

     Więc z tego miejsca wypada tylko życzyć: Powodzenia na egzaminie!

Galeria zdjęć

Miasta Afryki

MK.

     Uczniowie klasy 8b: Agata Domagała, Klaudia Studzińska i Sebastian Rusek wzięli udział w teście o zrównoważonym rozwoju miast na przykładzie trzech metropolii kontynentu afrykańskiego - Dakaru, Nairobi oraz Lagos. W nagrodę uczestnicy konkursu otrzymali grę – Miasta Afryki, w której również przejawia się tematyka konkursowa. Test wiedzy był częścią międzynarodowego projektu edukacyjnego BUILD Solid Ground. Organizatorami konkursu było Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Fundacja Kultury Świata.

Galeria zdjęć

Konkurs plastyczny - "Święty Jan Paweł II - Patron Rodziny"

MK.

REGULAMIN XXIII KONKURSU PLASTYCZNEGO

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KL. I-III)   ORAZ SPECJALNYCH OŚRODKÓW SZKOLNO-WYCHOWAWCZYCH DIECEZJI KIELECKIEJ NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Hasło konkursu: ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II – PATRON RODZINY

1 Postanowienie ogólne

 1. Cele konkursu:
 •    ukazanie św. Jana Pawła II jako świadka Ewangelii dla współczesnej rodziny,
 •    ukazanie świętości jako wspólnej drogi wiary dla rodziny,
 •    kształtowanie wśród uczniów postaw budujących wartość rodziny,
 •    kształtowanie wrażliwości artystycznej z pomocą rodziców i nauczycieli.
 1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów Szkół Podstawowych (kl. I - III) oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych Diecezji Kieleckiej. Organizowany jest przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Kielcach i przez Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego   i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.
 2. Wymagania dotyczące prac:
 •    prace mają być tematycznie związane z hasłem konkursu,
 •    technika plastyczna: dowolna,
 •    format prac: karta A-4,
 •    praca powinna być: samodzielna i indywidualna,
 •    praca powinna być podpisana na odwrocie i zawierać następując informacje: imię nazwisko ucznia, klasa, placówka oświatowa, temat pracy oraz imię i nazwisko uczącego katechety.

      2 Etapy konkursu

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch etapach:

12.01.2019 Zabawa choinkowa

MK.

Uczniowie naszej szkoły cieszą się już zasłużonymi feriami zimowymi, ale jeszcze w sobotę odwiedzili po raz ostatni szkołę - okazja była bardzo przyjemna - tradycyjna zabawa choinkowa.

W pomysłowych przebraniach, w towarzystwie swoich pań i rodziców, wczesnym popołudniem bawiły się najmłodsze dzieci.

Później swoją dyskotekę mieli starsi uczniowie klas IV-VI, którzy bawili się przy najlepszych karnawałowych hitach. Uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum dyskotekę choinkową mieli w środę, 9 stycznia.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com