Polish English French German


12.06.2018 Czego możemy nauczyć się od pszczół

SuperUser.

12 czerwca odwiedził naszą szkołę Mistrz Pszczelarstwa - pan Sylwester Bełtowicz z pasieki "Kordecki i wnukowie" z Kaliny Wielkiej. Z wielką pasją przestawił nam tajniki swojego zawodu, ale przede wszystkim zaprezentował niezwykłe stworzenia, jakimi są pszczoły.

Uczniowie klas II i IV, którzy uczestniczyli w spotkaniu dowiedzieli się, skąd bierze się i jak powstaje miód oraz jakie cenne właściwości posiada, jakie zwyczaje mają pszczoły, jak i dlaczego należy chronić te owady. Pan pszczelarz przedstawił ciekawostki na temat pszczół i pszczelarstwa. Uczniowie mogli zajrzeć do wnętrza ula, powąchać plaster wosku, poznać nazwy i przeznaczenie narzędzi wykorzystywanych podczas pracy przy pszczołach i miodzie, przymierzyć elementy codziennego stroju pszczelarza, dowiedzieli się także, czego od mądrych i pracowitych pszczół możemy się nauczyć.  Był też czas na zadawanie pytań, który dzieci wykorzystały bardzo skrupulatnie, zadając wiele pytań, na które pan Sylwester niestrudzenie i interesująco odpowiadał. To była bardzo zajmująca lekcja.

Spotkanie związane było z akcją "Pszczoły uczą dzieci segregacji śmieci" organizowaną przez WFOSGW w Krakowie oraz Zrzeszenie Pszczelarzy Krakowskich.

Galeria zdjęć

06.06.2018 Konkurs plastyczno-językowy "Anglia w moich oczach"

SuperUser.

W dniu 6 maja miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-językowego dla uczniów klas czwartych i piątych. Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy na temat kultury i zabytków Londynu oraz rozwijanie umiejętności plastycznych.

Uczestnicy konkursu wybrali jeden z zabytków Londynu i wykonali pracę plastyczną na ten temat. Z tyłu pracy umieścili krótką informację w języku polskim o narysowanym miejscu.

Miło nam poinformować o wynikach konkursu:

Kategoria: klasa IV

1 miejsce: Oliwia Rolka, Karolina Smolec

2 miejsce:  Anna Jędrzejczyk

3 miejsce: Natalia Rachwał

Udział: Agata Kowalska

Kategoria: klasa V

1 miejsce: Jakub Kowalski

2 miejsce: Natalia Dróżdż, Wiktoria Szarek

3 miejsce: Patrycja Drożdż

Wyróżnienia: Kornelia Popczyk, Bartosz Zając

Udział: Oliwia Dudek, Magdalena Różanecka

Gratulujemy umiejętności plastycznych nagrodzonym uczniom. Wszystkim dziękujemy za udział i zaangażowanie w przygotowanie do konkursu.

Wyrazy ogromnej wdzięczności dla Sponsorów:

- Firmy Adler Computers z Miechowa,

- Hurtowni Wołoch z Miechowa,

- Intermarche Miechów,

A. Smolec

Galeria zdjęć

12.06.2018 Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny - rozdanie nagród i dyplomów

SuperUser.

30 marca 2018 r. odbył się konkurs wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska organizowany przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji. Do konkursu przygotowała uczniów p. Jolanta Szlachta .
Wyniki konkursu:
Laureatka konkursu: Karolina Maślanka.
Wyróżnienia: Jakub Kowalski, Julia Szarek, Patrycja Drożdż, Natalia Dróżdż, Kornelia Popczyk,Oliwia Rolka, Bartosz Zając, Agata Kowalska.
Oto lista wszystkich uczniów zainteresowanych ekologią, uczestników konkursu z naszej szkoły (44 osoby).
Kategoria wiekowa: Szkoła Podstawowa klasy 4-5
Maślanka Karolina, Kowalski Jakub, Szarek Julia, Dróżdż Patrycja, Dróżdż Natalia, Popczyk Kornelia, Rolka Oliwia, Zając Bartosz, Kowalska Agata, Szopa Patrycja, Stawiarski Krystian, Żabicki Filip, Romanek Maciej, Seweryn Patrycja, Pęchalski Szymon, Migdał Paweł, Laszczak Marcelina.
Kategoria wiekowa: Szkoła Podstawowa klasy 6-7
Rolka Agnieszka, Cyganik Amelia, Bielaś Kacper, Kowalska Aleksandra, Natkaniec Monika, Duda Dominika, Markiewicz Laura, Szarek Patryk, Żaba Gabriela, Figiel Oliwier, Migza Maciej, Studzińska Zuzanna, Kowalski Kacper, Słuszniak Filip, Seweryn Sandra, Flak Krystian, Baran Piotr.
Gratulujemy wyników!

We wtorek miało miejsce rozdanie nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu. 

Galeria zdjęć

Karolina Maślanka z kl. IV b

12.06.2018 „Książka na receptę dla małych i dużych”

SuperUser.

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza im. ks. dra Jana Piekoszewskiego została beneficjentem programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Partnerstwo dla książki.

Projekt pod nazwą „Książka na receptę dla małych i dużych” to cykl wydarzeń kulturalnych w Gminie Gołcza związanych z książką realizowanych we współpracy z partnerami:  Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Gołcza, Klubem Senior + z Mostku, Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Gołczy.

Dofinansowanie MKiDN – kwota 8 800,00 zł

Wkład własny ze środków Gminy Gołcza – kwota 3 000,00 zł

Środki te pozwolą zorganizować szereg imprez kulturalnych inspirowanych literaturą, m.in. spotkania autorskie, warsztaty, konkursy, kółko gier planszowych.

Zapraszamy więc do biblioteki w Gołczy po bezpłatną receptę na nudę, złe samopoczucie, lęki, samotność…. Przepisujemy tylko dobre i ciekawe książki.plan recept

11.06.2018 Konkurs recytatorski w Szreniawie

SuperUser.

11 czerwca w Szkole Podstawowej w Szreniawie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I-III pod hasłem "Polska - moja Ojczyzna".

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Oliwia Olchawa, Martyna Warchoł, Julia Dyduch, Paulina Wolnicka, Klaudia Piechulska.

Wszystkie dziewczynki pięknie zaprezentowały przygotowane utwory, ale jury zdecydowało, by przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

1 miejsce: Klaudia Piechulska

2 miejsce: Julia Dyduch

wyróżnienie: Oliwia Olchawa

Wszystkim uczennicom serdecznie gratulujemy!

Galeria zdjęć (fot. P. Olchawa) 

07.06.2018 Gala laureatów konkursu biblijnego

SuperUser.

W dniu 7 czerwca 2018 r . Agnieszka Flak odebrała nagrodę Laureatki Konkursu Biblijnego. Na początku gali zostali przywitani wszyscy goście, po czym obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez artystów z Pacanowa.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i usłyszeli słowa podziękowania za pracę i trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Ks. dyr. Karol Zegan nie zapomniał również o nauczycielach i rodzicach, którzy przygotowywali i wspierali laureatów.

Agnieszce jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć 

Anna Kędzierska

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com