Polish English French German


Mała owieczka - spotkanie z przedszkolakami z Oddziału Wesołe Skrzaty

MK.

W poniedziałek oddział Wesołe Skrzaty odwiedziła "Mała owieczka" z gołczańskiej biblioteki w towarzystwie swoich książkowych przyjaciół: baranka, kurki, zajączka i biedronki. Dzieciaki wysłuchały historii o jej przygodach i sporządziły piękne, kolorowe portrety owieczek. Podczas gdy owieczki zajadały wyrysowane przez dzieci wiosenne przysmaki: trawę, mlecze oraz kwiatki, przedszkolaki układały zakręcone nakrętkowe wzory.

Na zakończenie wszyscy wzięli udział w zabawie polegającej na ruchowo-dźwiękowym naśladowaniu zwierząt np. bociana, żabki, krokodyla, raka czy też kota.

Zapraszamy do galerii zdjęć BiOAKu.

04.04.2019r. Mistrzynie Powiatu Miechowskiego po raz drugi!

MM.

W dniach 1 i 3 kwietnia odbyły się w naszej szkole Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców.

Zawody rozgrywane są w ramach „Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego”.

Nasze dziewczyny po raz kolejny wywalczyły mistrzostwo powiatu!!! (wcześniej w piłce koszykowej), tym samym będą reprezentować powiat miechowski w ½ finałów wojewódzkich w Proszowicach.

Chłopcom też dobrze poszło – zdobyli II miejsce.

Mistrzyniom gratulujemy i życzymy udanej rywalizacji w kolejnych rozgrywkach!

                                                                                                             Piotr Wiszniewski

galeria

Wielkanocny Koszyczek 2019

MK.

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole organizowana jest zbiórka żywności dla podopiecznych miechowskiego Schroniska św. Brata Alberta, pod hasłem "Wielkanocny Koszyczek".

Artykuły żywnościowe (np. mąkę, cukier, jajka, makarony, warzywa itd.) przynosimy do budynku D (do pani U. Jasłowskiej).

Akcja trwa od 1.04 do 8.04.

Wiosenny ogród u "Wesołych Skrzatów"

MK.

Wiosna to ogrodzie najbardziej pracowity okres. To czas porządków, wysiewu nasion i sadzenia roślin. Tak też jest u naszych „Wesołych Skrzatów”. Przedszkolaki stworzyły swój ogród, który pielęgnują z wielką chęcią. Posadziły i wysiały kwiaty, cebulkę i fasolę, która już pięknie rośnie.

A.Cencek

Galeria zdjęć

Wiosna w oddziałach przedszkolnych

MK.

„W kaloszach na nogach, w kwiecistej sukience, zielona Wiosenka wędruje przez świat. Z żonkili, hiacyntów niesie piękny bukiet, na jej powitanie wróbel śpiewa tak….”

W salach naszych przedszkolaków także zawitała Wiosna. Są piękne prace, dekoracje, słychać wesoły śpiew i gwar.

A. Cencek

Galeria zdjęć

Dinozaury w przedszkolu

MK.

W dinozaurach jest coś magicznego, coś co bardzo interesuje dzieci.
Nasze wszystkie przedszkolaki przeniosły się w świat prehistorii pogłębiając wiedzę o tych największych na świecie, żyjących kilka milionów lat temu gadach. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, książki , atlasy, zdjęcia, obrazki. Wykonaliśmy prace plastyczne, bawiliśmy się w archeologów, robiliśmy odciski w masie solnej. Dowiedzieliśmy się jak powstał węgiel, dlaczego dinozaury wyginęły oraz jak żyli Jaskiniowcy.

A. Cencek

Galeria zdjęć

21.03.2019r. TARGI EDUKACYJNE- Festiwal Zawodów

MM.

Wspieranie i modernizacja kształcenia zawodowego w regionie to jeden z priorytetów polityki samorządu województwa małopolskiego.

Uczeń kończący szkołę podstawową powinien posiadać wiedzę na temat dostępnych ścieżek dalszej edukacji, aby móc świadomie wybrać najodpowiedniejszy dla siebie kierunek rozwoju.

21 marca 2019 r. uczniowie klas III oddziałów gimnazjalnych, klasy VIII, naszej szkoły,oraz szkół z Wysocic i Szreniawy, wzięli udział w Targach Edukacyjnych w Krakowie.

Podczas tegorocznego Festiwalu Zawodów, oferty edukacyjno-zawodowe już po raz siódmy zaprezentowały szkoły zawodowe, technika i przedsiębiorcy z terenu Małopolski.

Wydarzenie to, dało możliwość zaznajomienia się ze specyfiką branżową i specjalizacyjną, pomogło określić osobiste predyspozycje zawodowe uczniów.

Uczestnictwo w festiwalu miało na celu, pomoc w przygotowaniu się do wyboru dalszej ścieżki kształcenia poprzez zapoznanie się z dostępną ofertą zawodów na rynku pracy (w tym zawodów deficytowych). Chętni mogli skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych, oraz porównać wiedzę o danym zawodzie z jego wymiarem praktycznym.

Udział w Targach był dla naszych uczniów na pewno cennym doświadczeniem.

E.K.

galeria

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com