Polish English French German


10.09.2018 Co nowego u przedszkolaków...

SuperUser.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych 0a oraz Biedroneczki bardzo chętnie wychodzą na spacery. Pogoda dopisuje, więc codziennie mogą spędzić kilka miłych chwil na świeżym powietrzu.

Dzisiejszy spacer połączony był z zajęciami plastycznymi. Mali artyści mieli do wykorzystania kolorową kredę oraz tyle miejsca, ile tylko chcieli. Pomysłów było bardzo wiele. Pojawiły się domki, kwiatki, serca i wiele innych ciekawych rzeczy. A po minach przedszkolaków można wnioskować, że bawili się doskonale. Sami zobaczcie na zdjęciach.

Zapraszamy!

Galeria zdjęć

K. Dudek

08.09.2018 "Gołębie wolności nad Miechowem" - plener malarski dla dzieci i młodzieży

SuperUser.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z relacją z pleneru malarskiego dla dzieci i młodzieży, który odbył się 8 września w Miechowie w ramach 26. Europejskich Dni Dziedzictwa oraz obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

"Gołębie wolności nad Miechowem" to tytuł wydarzenia zorganizowanego przez BWA u "Jaksy", w którym wsród 60 uczestników ze szkoł podstawowych z całego powiatu z sukcesami wzięli też udział nasi uczniowie. Miło nam przekazać informację, że w kategorii 9-12 lat III miejsce zajęła Karolina Smolec z klasy V a,  wyróżniona została Karolina Grzanka z tej samej klasy. Gratulujemy dziewczynkom!

W imieniu organizatorów zapraszamy do galerii zdjęć BWA "U Jaksy" w Miechowie.

08.09.2018 Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"

SuperUser.

W minioną sobotę odbyło się w całej Polsce kolejne "Narodowe Czytanie". Tegoroczną lekturą jest "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Lektura nie jest przypadkowa - już za kilka tygodni będziemy świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a akcja "Przedwiośnia" toczy się w okresie pierwszej wojny światowej oraz w pierwszych latach po jej zakończeniu.
W tym roku "Narodowe Czytanie" w naszej gminie odbywało się w Mostku, w siedzibie "Klubu Senior +" i miało szczególnie uroczysty charakter, bowiem wziął w nim udział Wojewoda Małopolski pan Piotr Ćwik.
W akcję włączyli się również uczniowie naszej szkoły - w charakterze lektorów wystąpili Mateusz Kowalczyk z klasy IIIB gimnazjum oraz Ania Skotnicka z klasy IVA, Karolina Piega z klasy VIIIA recytowała wiersz Cypriana Kamila Norwida pt. "Moja piosnka II", natomiast prowadzącymi całą uroczystość byli Amelia Walczak z klasy IIIB gimnazjum oraz Piotr Nawrot z klasy VIIA.
Pomimo, że aura nas nie rozpieszczała, niebo było pochmurne i w każdej chwili groziło deszczem, uroczystość przebiegała w miłej atmosferze i wszyscy obecni z zainteresowaniem słuchali przedstawianych fragmentów dzieła Stefana Żeromskiego.
Na zakończenie wszyscy występujący otrzymali egzemplarze "Przedwiośnia" z pamiątkową pieczęcią Prezydenta RP, natomiast kolejne 100 książek rozlosowano wśród publiczności.

Galeria zdjęć

A. Nawrot

06.09.2018 Zebranie z rodzicami

SuperUser.

Informujemy, że w 06.09.2018 (czwartek) odbędzie się w naszej szkole ZEBRANIE Z RODZICAMI wg następującego porządku:

15:30 – klasy I-III (spotkanie z wychowawcami)

16:15 – zebranie ogólne (aula szkolna)

17:00 – klasy IV-VIII i III oddziały gimnazjalne (spotkanie z wychowawcami)

03.09.2018 Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019

SuperUser.

3 września w hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Choć trudno w to uwierzyć, wakacje już za nami i mimo że przedłużone o tych kilka dni, nieuchronnie dobiegły końca.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy ten ważny dzień mszą świętą w kościele parafialnym w Gołczy. Następnie pani dyrektor Zdzisława Kyć przywitała uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły licznie zgromadzonych w hali, swoją obecnością zaszczycił nas również pan Lesław Blacha, wójt gminy Gołcza. 

Pani dyrektor w swoim wystąpieniu dotyczącym organizacji roku szkolnego wspomniała także między innymi o wyzwaniach, jakie stawia przed uczniami i nauczycielami nowy rok szkolny - trwa reforma edukacji, ostatni rok pracują gimnazja, naukę kontynuują ósmoklasiści. Zarówno uczniów klas trzecich gimnazjum, jak i klas ósmych czekają wiosną poważne egzaminy, których wyniki będą dla młodych ludzi przepustką do dalszej edukacji. Warto zauważyć, że w tym roku szkolnym w naszej szkole będzie uczyć się ponad pół tysiaca uczniów - w 23 oddziałach, począwszy od 3 oddziałów przedszkolnych aż do gimnazjalnych. 

Pamiętając o tym, jak szczególnym jest rocznicowy rok 2018, nie zabrakło także podczas dzisiejszej uroczystości akcentu patriotycznego - młodzież przy akompaniamencie pana Piotra Wiszniewskiego wykonała utwór "Płynie Wisła, płynie..."

Zwracając się do uczniów, pani dyrektor życzyła im, jak co roku - wielu sukcesów edukacyjnych, sportowych, rozwijania zainteresowań, odkrywania pasji, pielęgnowania szkolnych przyjaźni. Z życzeniami owocnej pracy wychowawcy wraz ze swoimi uczniami przeszli do klas, a dla wszystkich zabrzmiał pierwszy dzwonek.

Galeria zdjęć

fot. M. Kowalczyk

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - informacje organizacyjne

SuperUser.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019, odbędzie się w poniedziałek, 3 września 2018 roku.

8.00 - Msza święta w kościele parafialnym w Gołczy.

9.00 - Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w hali widowiskowo - sportowej.

 - Spotkania w klasach z wychowawcami.

 - Odwozy.

Trasy dowozów i odwozów w roku szkolnym 2018/2019.

dowozy2018 19

Odwozy2018 19

Uwaga! Uczniowie z poszczególnych oddziałów zobowiązani są do korzystania z dowozów i odwozów w wyznaczonych porach.

22.06.2018 Uroczyste zakończenie roku szkolnego

SuperUser.

I jak co roku nadszedł ten dzień... Zabrzmiał ostatni dzwonek, symbolicznie kończący rok szkolny 2017/2018. Był to rok pełen wyzwań zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dostosowujemy się do zmian w otaczającym nas świecie - zmieniających się przepisów, staramy się sprostać coraz wyższym wymaganiom i na pewno radzimy sobie z tym doskonale - pokazały to bardzo dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego w naszej szkole - za co należą się gratulacje uczniom i wyrazy uznania dla nauczycieli. W ciagu całego roku mogliśmy także chwalić się wysokimi osiagnięciami naszych uczniów w konkursach na wszystkich szczeblach oraz sukcesami sportowymi i dokonaniami artystycznymi.

Ostatni dzień szkoły był zatem czasem podsumowań i nagradzania za całoroczny trud. Na początku tradycyjnie zgromadziła wszystkich uroczysta msza święta, koncelebrowana przez księży proboszczów - ks. Edwarda Kuzkę i ks. Jacka Kalkowskiego. Po mszy za sztandarem wróciliśmy do szkoły, gdzie w hali widowiskowo-sportowej odbyła się część oficjalna. Pani Dyrektor Zdzisława Kyć przywitała zebranych, wśród których nie zabrakło zaproszonych gości - pani Bożeny Hess - dyrektor BiOAK w Gołczy, księży proboszczów parafii Gołcza oraz Ulina-Mostek, pana Andrzeja Dziubki - radnego powiatowego.

Po odśpiewaniu przez wszystkich hymnu, mówiąc o mijającym roku szkolnym pani dyrektor wspomniała o akcentach patriotycznych towarzyszących nam podczas wszystkich szkolnych uroczystości, o tym jak ważne jest, by szanować i pielęgnować te tradycje - tym samym zapowiedziała występ uczennicy klasy IIIb, Klaudii Piechulskiej - zwyciężczyni Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Szreniawie. Klaudia zaprezentowała nam swój talent, recytując wiersz K. I. Gałczyńskiego "Pieśń o fladze" i wzbudzając wielki entuzjazm publiczności, która nagrodziła ją owacją.

Potem nastąpił najbardziej wyczekiwany przez wszystkich moment - rozdanie nagród uczniom, którzy zapracowali na najwyższą średnią ocen w tym roku - prymusom. Nagrody otrzymali także najbardziej aktywni członkowie szkolnego wolontariatu.  Z gratulacjami i życzeniami dla uczniów na nadchodzące wakacje wystąpił pan Andrzej Dziubka. 

Ostatnim punktem dzisiejszej uroczystości była prezentacja trzech zespołów tanecznych, działających od jesieni przy gołeckiej BiOAK: Kids Szok, Szok i Mini Szok prowadzonych przez instruktorkę tańca, panią Aleksandrę Gajos. Prezentacji dokonała pani Bożena Hess, dyrektor BiOAK. Młodzi tancerze brawurowo wykonali swoje układy taneczne, wprowadzając nas tym samym już w wakacyjne nastroje tańca i zabawy. I dla nich nie zabrakło nagród i dyplomów za cały rok ciężkiej pracy podczas prób i treningów.

Na koniec wybrzmiały słowa pani Dyrektor: "Rok szkolny 2017/2018 uważam za zakończony". Uczniowie wraz z rodzicami rozeszli się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami.

Życzymy wszystkim spokojnego i bezpiecznego spędzenia wakacji, odpoczynku i nabrania sił na nowy rok szkolny.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com