Polish English French German


"Odblaskowy happening"

MK.

16 października odbył się "Odblaskowy Happening" podczas, którego przedszkolaki przemaszerowały przez Gołczę w kamizelkach, z odblaskami rozdając wszystkim napotkanym osobom ulotki i opaski odblaskowe. Prosiły, aby pamiętać o ich noszeniu.

Na zakończenie happeningu pani policjant Lidia Kyzioł wdrażała dzieci do prawidłowego poruszania się w kolumnie oraz przechodzenia przez jezdnię.

Galeria zdjęć

A. Cencek

19.10.2018 Uroczyste ślubowanie uczniów klas I

SuperUser.

PODRÓŻ W CUDOWNY ŚWIAT NAUKI

Pod takim hasłem 19.10.2018 r. w poczet braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gołczy przyjętych zostało 44 uczniów z klas I .

Uroczystość ślubowania dzieci rozpoczęły pięknym polonezem, a wierszykami i piosenkami udowodniły, że są już gotowe aby zostać uczniami.

Pierwszaki nie zapomniały również o ważnej dacie, która przypada w tym roku  - 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę .

Był też czas na dobre słowo, drobne upominki, prezenty od rodziców oraz słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć

Projekt „Kultywowanie tradycji orkiestr dętych w Gminie Gołcza”

SuperUser.

Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Gminy Gołcza przy współpracy Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Gołcza realizuje kolejny projekt.

Tym razem będą to działania wspierające ruch muzyczny wśród mieszkańców pn. Kultywowanie tradycji orkiestr dętych w Gminie Gołcza.

Projekt ten otrzymał dofinansowanie w ramach II edycji otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze kultury pn. „Mecenat Małopolski”.

Całkowity koszt zadania publicznego wynosi łącznie 7 560,00 zł:

6 000,00 zł – dofinansowanie z Województwa Małopolskiego

1 300,00 zł – wkład własny

260,00 zł – wkład osobowy

W ramach zadania Młodzieżowa Orkiestra Dęta zostanie wyposażona w 4 kolejne instrumenty. Ich zakup będzie sprzyjał rozwojowi talentów uzdolnionej młodzieży naszej gminy oraz pomagał wspierać chlubną tradycję orkiestr dętych.

Kolejnym działaniem będzie organizacja międzypokoleniowego koncertu orkiestr dętych podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11.11.2018. W koncercie wezmą udział strażacka Orkiestra Dęta ,,Czapelanka'' i Młodzieżowa Orkiestra Dęta.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości odbędzie się też wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Lekcję śpiewu poprowadzi Młodzieżowy Chór ,, Jutrzenka ".

Działaniem zamykającym projekt będzie koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Koncert odbędzie się 20 listopada 2018 roku w Klubie Senior+ w Mostku.

Zapraszamy do udziału w koncertach i wspólnego świętowania.

Kultywowanie tradycji orkiestr dętych w Gminie Gołcza

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

04.10.2018 Wycieczka do Krakowa klas IV

SuperUser.

4 października odbyła się wycieczka do Krakowa. Uczestniczyło w niej 39 uczniów z klas czwartych. Pierwszym punktem programu wycieczki był spektakl „Szatan z siódmej klasy" w Teatrze Współczesnym w Krakowie. Utrzymana w przedwojennym klimacie adaptacja, ze stylowymi kostiumami i pomysłową scenografią, pozwoliła dzieciom na właściwy odbiór historii i fenomenu młodego detektywa Adasia, który z pasją rozwiązywał kolejne zagadki. Przedstawienie ukazało nam pełną napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcję, zagęszczenie zagadek i łamigłówek oraz zapewniło ogromną dawkę komizmu. Po spektaklu uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, podczas których zapoznaliśmy się z podstawowymi pojęciami teatralnymi oraz mieliśmy okazję sprawdzić się na scenie w rolach aktorów.

Pełni pozytywnych emocji udaliśmy się do Parku Edukacji Globalnej „Wioski Świata”, gdzie uczestniczyliśmy w interaktywnym zwiedzaniu sześciu osad z różnych części świata. Mogliśmy tam zobaczyć tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata, w sposób namacalny doświadczyliśmy tamtejszej kultury i tradycji.

Następnie udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonald. Pełni sił wyruszyliśmy na zwiedzanie ostatniego punktu naszej wycieczki, czyli Muzeum Lotnictwa Polskiego. Jest to największa tego typu placówka w Polsce. Muzeum Lotnictwa Polskiego posiada wspaniałą kolekcję samolotów i obiektów związanych z historią lotnictwa. Wielką atrakcją dla dzieci było wejście do wnętrza śmigłowca papieskiego, który służył papieżowi Janowi Pawłowi II podczas jego pielgrzymek po Polsce. 

Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni nowych wrażeń wróciliśmy do Gołczy.

A. Smolec

Galeria zdjęć

Wycieczka do Krakowa klas Va i VIb

SuperUser.

Klasy: V a i VI b w środę 26 września 2018 roku zwiedzały Kraków. Słoneczny, piękny dzień sprzyjał odkrywaniu uroków miasta. Uczniowie podziwiali Barbakan i fragment murówobronnych w postaci Bramy Floriańskiej. Przy pomniku Adama  Mickiewicza pani przewodnik przedstawiła dzieje Sukiennic oraz wspaniałej świątyni Najświętszej Marii Panny. Następnie dzieci udały się na dziedziniec pałacu biskupów krakowskich, gdzie przypomniane zostały pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny. Zamek Wawelski przeżywał prawdziwy najazd turystów, którzy podziwiali piękno budowli. Tylko smok zachował spokój i nie przeszkadzał w zwiedzaniu jego dość okazałej groty.
Uczniowie skorzystali także z wielu atrakcji Parku Wodnego. Szczególnie dużym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie. W kinie zobaczyli świetną bajkę – „Iniemamocni 2”. W rodzinie Boba ( głównego bohatera) pojawiły się wielkie zmiany, a mądry humor i wartka akcja filmu dostarczyły widzom wielu emocji.

fotkawycieczka

Konkurs "Odblaskowa szkoła" - nasze działania

SuperUser.

Konkurs „Odblaskowa szkoła” ruszył i cały czas towarzyszą mu w naszej szkole różne wydarzenia.
26 września był ogłoszony dniem odblaskowej środy kiedy to ci najmłodsi i ci starsi uczniowie naszej szkoły prezentowali różnorodne elementy odblaskowe, potwierdzając tym samym swoją wiedzę, jak jest to ważny i istotny element wyposażenia podczas poruszania się po drodze. Ogłoszone zostały także konkursy -  plastyczny i wiedzy, których rozstrzygnięcie już niebawem.

Cały też czas prowadzimy akcję informacyjną, rozdając przygotowane ulotki, wręczając otrzymane w prezencie opaski odblaskowe.

Przed nami jeszcze min. szkolenie dla najmłodszych z udziałem policjanta i odblaskowy happening.

Galeria zdjęć

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com

KONTAKT

map4

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gołczy,
Gołcza 107, 32-075 Gołcza.

Tel.: +48 (012)3886071
NIP: 682-12-27-185
szkolagol@gmail.com